Büyük İşletme & Kamu

Bu kategorideki tüm ürün & hizmetler listeleniyor.

Sonucu daraltabilirsiniz veya bir üst seviyeye dönebilirsiniz.

X

Büyük İşletme & Kamu

Ses Hizmetleri

Telefon

 • İş Telefonu

  Türk Telekom telefon hizmeti, iş telefonlarına adrese ve kişi adına telefon bağlanan sesli iletişim servisidir. Ev veya iş telefonlarıyla diğer sabit hatları arayabilir, milletler arası ve tüm GSM operatörleriyle görüşme yapabilirsiniz.

  Dijital Hatlar


  Dijital İkili Hat

  ISDN, Temel servisleri sayısal ortamda birleştiren tümleşik şebekedir. Dijital İkili Hat, BA (Basic Access – Temel Erişim) : Her biri 64 kbit/s’lik olan 2 adet B-kanalı ve bir 16 kbit/s’lik D-kanalını içermektedir.

  Dijital Çoklu Hat

  ISDN, Temel servisleri sayısal ortamda birleştiren tümleşik şebekedir. Dijital Çoklu Hat, PA (Primary Access – Çoklu Erişim ) : Her biri 64 kbit/s’lık olan 30 adet B-kanalı ve bir 64 kbit/s’lik D-kanalını içermektedir.

  Dijital Hatlar tarife bilgileri için tıklayınız.

  Devamı

Erişim Numaraları & Özel Numaralar

 • 3 Rakamlı Özel Servis Numaraları

  Güvenlik, kamu sağlığı, asayiş, can ve mal güvenliği ve acil durum hizmetleri gibi kamu yararının gözetildiği servis numaralarıdır.

  Devamı

 • 444lü Özel Servis Numaraları

  Müşterilerinize 7/24 yanınızda olduğunuzu hissettirebilmelerinin en etkili yollarından biri "Çağrı Merkezleriédir ve Türkiye'nin en prestijli çağrı merkezi numarası 444'lü özel servis numaralarıdır.

  Devamı

 • Ücretsiz Numaralar (0800)

  Görüşme ücretleri arayan tarafından değil, aranan tarafından ödenen telefonlardır.

  0800′lü telefonlar ankesörlü telefonlardan ve şehirlerarası aramalara kapalı telefonlardan da aranılabilir.

  Devamı

Mesajlaşma ve Alternatif İletişim Hizmetleri

 • Engelsiz Mesaj

  Türkiye’de yüzbinlerce işitme ve konuşma engelli birey, işitemediği ve konuşamadığı için hizmet veren kamu ve özel sektörün irtibat telefonlarına (iş telefonu ve 444’lü Numara) ulaşamamakta, birçok hizmetten faydalanamamaktadır.

  Engelsiz mesaj ürünü ile işitme ve konuşma engelli vatandaşlar ev/cep telefonlarından kısa mesaj (SMS) ile sabit telefonlara interaktif (çift yönlü) erişim sağlayarak bu servisi kullanan güvenlik/sağlık merkezlerine ulaşabilme, belediye/kamu/özel kuruluşlara istek/öneri/şikayetlerini bildirebilme, yemek siparişi verebilme ve seyahat firmalarına erişebilme imkanına kavuşacaklardır.

  Devamı

 • TT Sesli Mesaj Servisi

  TT Sesli Mesaj Servisi ; müşterilerimizin farklı yetki sınıflarında kullanıcılar oluşturabildiği, kullanıcı bazlı arama listeleri tanımlayabildiği, son kullanıcısına istediği gün ve zaman aralıklarında anket uygulayabileceği, mesaj dinletebileceği ve gerçekleştirdiği tüm işlemleri raporlayabileceği bir sesli mesaj servisidir.

  Devamı

 • TT Toplu SMS

  Sabit telefon, TT Dijital İkili Hat, TT Dijital Çoklu Hat veya TT Sanal Santral abonesi olan müşterilerimize, ev/iş telefonlarına ve Turkcell, Vodafone veya Avea hatlarına birden fazla kullanıcıya aynı zaman diliminde yazılı kısa mesaj göndermelerini sağlayan servistir.

  Devamı

 • TT SMS

  Ev veya iş telefonunuzdan yada internet üzerinden ister cep telefonlarına, ister ev ve iş numaralarına SMS göndermenizi sağlayan servistir. TT SMS online hizmetlerine ulaşmak için tıklayınız.

  Devamı

Çağrı Tamamlama & Yönetim Hizmetleri

 • TT Sanal Santral

  TT Sanal Santral gelişmiş bir PBX santralin sağladığı tüm özellikleri kurulum ve bakım masrafı olmadan müşterilerimize sunan santral hizmetidir. Bu hizmet müşteri lokasyonuna kurulu olan geniş özellikli PBX santralin faydalarını, IP (Internet Protokol) teknolojisinin faydaları ile birleştirmeye olanak sağlar. TT Sanal Santral ile ofisleriniz arası ücretsiz görüşme fırsatına sahip olursunuz.

  Devamı

 • Telesekreter

  Yerinde olmayan veya meşgul durumdaki telefon abonelerinin, mevcut sesli mesaj kutusu aracılığıyla çağrıyı cevaplayabilmesine, acil mesajlardan ve arayan kişiden haberdar olabilmesine imkan tanıyan Türk Telekom servisidir.

  Devamı

 • Centrex

  Gelişmiş bir özel santralın (PABX) sağladığı tüm özellikleri Türk Telekom hattı üzerinden sağlayan bir servistir.

  Devamı

Bilgi & Eğlence Hizmetleri

 • Kullanım Kolaylıkları

  Telefonunuza ilgili işlemin kodunu tuşlayarak aktif hale getirilen ve telefon hizmetini etkin kullanmanızı sağlayan işlemlerin tamamına Kullanım Kolaylıkları denmektedir.

  Devamı

 • Bilinmeyen Numaralar (11811)

  En güncel ve en doğru ev ya da iş telefonlarına, her yerden, 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz, Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar servisidir.

  Devamı

Birleştirilmiş Hizmetler

 • Videofon

  Ev ve işyeri telefonları gibi sabit hatlardan kullanılan TT Videofon servisi, karşılıklı olarak ses ve görüntülü haberleşme imkanı sunan bir hizmettir.
  Türk Telekom ev/iş telefonu hattı sahibi ve geniş bant internet kullanıcıları Videofon cihazını Türk Telekom’dan temin ederek, bu servisten kolayca faydalanabilirler.

  Devamı

Yakınsama Hizmetleri

 • Videofon

  Ev ve işyeri telefonları gibi sabit hatlardan kullanılan TT Videofon servisi, karşılıklı olarak ses ve görüntülü haberleşme imkanı sunan bir hizmettir.
  Türk Telekom ev/iş telefonu hattı sahibi ve geniş bant internet kullanıcıları Videofon cihazını Türk Telekom’dan temin ederek, bu servisten kolayca faydalanabilirler.

  Devamı

 • TT WiRO Yurt Dışından Arama Servisi

  WiRO Yurt Dışından Arama Servisi, yurt dışından yapacağınız görüşmelerinizin kendi ev ya da iş telefonu tarifeniz üzerinden ücretlendirilmesine olanak tanıyan bir servistir. WiRO Yurt Dışından Arama Servisinden Wi-Fi destekli cep telefonunuz veya internete bağlı dizüstü bilgisayarınız aracılığıyla faydalanabilirsiniz. TT WiRO Yurt Dışından Arama Servisinden yararlanmak için SIM karta ihtiyacınız yoktur.

  Devamı

Data ve Geniş Bant Hizmetleri

Fiber İnternet

 • Fiber İnternet

  Türk Telekom olarak, 170 yıllık tecrübesiyle adım adım örerek tüm şehirleri birleştiren dev bir fiber altyapı oluşturduk. Türkiye’yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına ve fiber teknolojisine kavuşturan Türk Telekom, bir çok yerde evlere ve binalara kadar fiber hizmetini Türk Telekom ile sözleşme imzalamış olan internet servis sağlayıcıların kullanımına sunuyor. Türk Telekom ile fiber hizmeti 81 ilde internet servis sağlayıcılar tarafından son kullanıcılara sunulabiliyor.

  Değişmeyen bir Türk Telekom geleneği olan Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmak misyonumuzla 81 ilde fiber dönüşümünü gerçekleştirerek Ülkemize yaygın fiber altyapısını sunuyoruz.

  Bu hizmeti sadece yeni yerleşim alanları ve sitelerde değil mevcut yerleşim alanları ve ADSL kullanıcılarının olduğu noktalarda da sağlayacağız.

  Devamı

Noktadan Noktaya Erişim Hizmetleri

 • Turpak

  TURPAK (Türkiye Paket Anahtarlamalı Data Şebekesi), yurt içi ve yurtdışındaki çeşitli hız ve tipteki bilgisayarların birbirleri ile veri iletişimini hızlı ve kolay biçimde sağlayan bir sistemdir. Ekonomik, güvenilir ve kaliteli iletişim sağlayan TURPAK şebekesine erişim ITI,DIAL-UP, X.25, SDLC, API, PRIVATE DIAL-IN, Frame Relay ve ATM protokolleri ile sağlanabilmektedir.

  Devamı

 • ISDN

  Integrated Services Digital Network (Tümleşik Hizmetler Sayısal Ağı) sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ISDN, ses, metin, görüntü ya da verinin, bir terminalden diğerine standart ve uyumlu sayısal bir işarete dönüştürülerek iletilmesini sağlayan, sayısal bir şebekedir. ISDN hizmeti ISDN PA ve BA olmak üzere iki şekilde verilmektedir.

  Devamı

 • ADSL

  Asimetrik Sayısal Abone Hattı (Asymmetric Digital Subscriber Line) sözcüklerinin baş harflerinin kısaltması ADSL, mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir DSL teknolojisidir. ADSL, download (alma) hızı upload (gönderme) hızından daha yüksektir.

  Devamı

 • FiberLink

  Simetrik bant genişliği ve güvenli erişim imkanı sağlayan FiberLink, paylaşımlı fiber altyapılarından tesis edilen noktadan noktaya bir hizmettir. FTTx altyapılarından verilecek bu bağlantı hizmeti ile ekonomik iletişimin tadını çıkarın!

  Devamı

 • Noktadan Noktaya G.SHDSL

  G.SHDSL (Simetrik Yüksek Hızlı Sayısal Abone Hattı) download (alma) ve upload (gönderme) hızları birbirine eşit DSL teknolojisidir. Simetrik bant genişliği ve güvenli erişim imkanı sağlayan G.SHDSL, uzak ofisleri bulunan ve bu noktalarla veri iletişimi yapmak isteyen tüm firmaların kullanabileceği bir hizmettir.

  Devamı

 • Noktadan Noktaya Metro Ethernet

  Fiber optik kablo üzerinden, 5Mbps ile 10Gbps arasında, ölçeklenebilir, esnek, düşük maliyetli ve her türlü veri akışına imkan veren teknolojidir. Protokol dönüşümlerine ihtiyaç duymadan, uçtan uca ethernet taşıyan, simetrik iletim yapısına sahiptir.

  Devamı

 • TTÜNEL

  Fiber optik kablo üzerinden, 5Mbps ile 10Gbps arasında, ölçeklenebilir, esnek, düşük maliyetli ve her türlü veri akışına imkan veren hizmettir. Protokol dönüşümlerine ihtiyaç duymadan, tüneller vasıtasıyla noktadan noktaya farklı CoS paketleri taşıma özelliğine sahiptir.

  Devamı

 • EKOTUNEL

  Simetrik bant genişliği ve güvenli erişim imkanı sağlayan EKOTÜNEL, uzak ofisleri bulunan ve bu noktalarla veri iletişimi yapmak isteyen tüm firmaların kullanabileceği, 2 uçlu noktadan noktaya bir hizmettir.

  Devamı

 • Noktadan Noktaya Frame Relay

  Kurumlara geniş alan ağları üzerinden yüksek hızlarda servis veren, esnek bant genişliği kullanımı patlamalı trafik profilini en iyi şekilde taşıyabilmek için geliştirilmiş, yüksek hızlı iletişim teknolojisidir.

  Devamı

 • Noktadan Noktaya ATM

  Paket anahtarlamalı iletim tekniğinin bir türü sayılabilecek hücre aktarımını, devre anahtarlama teknolojisinin faydalarını da alarak gerçekleştirir. Türk Telekom 2 Mbps ile 622 Mbps arası değişken hızlarda bu hizmeti müşterilerine sunmaktadır.

  Devamı

 • Kiralık Devre (Data, Telefon)

  Kiralık Devre – Data: Müşterinin özel kullanımına ayrılmış, iki uç arasında noktadan noktaya sabit ve sürekli bilgi transferini fiziksel katmanda (Layer 1) gerçekleştiren data devresidir.
  Kiralık Devre – Telefon: Müşterinin özel kullanımına ayrılmış, iki uç arasında 300 bps hızında çalışan ve ses iletimi amacıyla tahsis edilen noktadan noktaya analog devrelerdir.

  Devamı

Uluslararası Erişim Hizmetleri

 • Kiralık Devre (Data, Telefon, Telgraf)

  Türk Telekom şebekesi üzerinden müşterinin özel kullanımına ayrılmış, Türk Telekom santrallarında numara işgal etmeyen, iki uç arasında noktadan noktaya sabit ve sürekli bilgi transferi sağlayan data devresidir.

  Kiralık Devre – Telefon: İki uç arasında 300 bps hızında çalışan ve ses iletimi amacıyla tahsis edilen noktadan noktaya analog devrelerdir.

  Kiralık Devre – Telgraf: 50-200 band hızında analog olarak çalışan devrelerdir.

  Devamı

Diğer Erişim Hizmetleri

 • Teleks

  Teleks: Telefon şebekesi, teleks santralları ve telgraf kanallarından, teleks cihazları yardımıyla, abonelerin yurt içi ve yurt dışındaki abonelerle yazılı olarak yaptıkları haberleşmeye hizmetidir.

  Devamı

Veri Merkezi Hizmetleri

 • Sunucu Barındırma

  Türk Telekom Veri Merkezi bünyesinde verilen, sunucuların barındırılması hizmetidir. Türk Telekom Sunucu Barındırma hizmeti ile pahalı altyapı yatırımları, bakım ve onarım masrafları ve personel giderlerinden tasarruf edebilirsiniz. Üstelik cihazların yönetimi yine sizin kontrolünüzde olur. Sadece uygulamalara odaklanarak verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

  Devamı

 • E-posta Barındırma

  Şirketinizin aldığı alan adına bağlı e-posta adreslerini kullanabilme imkanı sağlayan servistir. Böylece şirketiniz kurumsal kimliğini daha iyi ifade eder ve servis sağlayıcı değişikliklerinde önemli bir sorun haline gelebilecek olan e-posta adreslerinizin değişmesine gerek kalmaz. Bu hizmetten faydalanan kurumlar, kendi taraflarında bir e-posta sunucusu kurmak ve işletmek zorunda kalmazlar.

  Devamı

 • Web Alanı Barındırma

  WEB sitelerinin internette barındırılmasına ve barındırılması için sağlanan alana WEB alanı denmektedir. Türk Telekom WEB siteleri için, içerdiği bilgiler, görsel ve işitsel malzemenin büyüklüğüne göre, uygun WEB alanı paket seçenekleri sunmaktadır.

  Devamı

 • Sunucu Barındırma

  Türk Telekom Veri Barındırma Merkezi bünyesinde verilen, sunucuların barındırılması hizmetidir. Türk Telekom Sunucu Barındırma hizmeti ile pahalı altyapı yatırımları, bakım ve onarım masrafları ve personel giderlerinden tasarruf edebilirsiniz. Üstelik cihazların yönetimi yine sizin kontrolünüzde olur. Sadece uygulamalara odaklanarak verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

  Devamı

 • E-posta Barındırma

  Şirketinizin aldığı alan adına bağlı e-posta adreslerini kullanabilme imkanı sağlayan servistir. Böylece şirketiniz kurumsal kimliğini daha iyi ifade eder ve servis sağlayıcı değişikliklerinde önemli bir sorun haline gelebilecek olan e-posta adreslerinizin değişmesine gerek kalmaz. Bu hizmetten faydalanan kurumlar, kendi taraflarında bir e-posta sunucusu kurmak ve işletmek zorunda kalmazlar.

  Devamı

 • Web Alanı Barındırma

  WEB sitelerinin internette barındırılmasına ve barındırılması için sağlanan alana WEB alanı denmektedir. Türk Telekom WEB siteleri için, içerdiği bilgiler, görsel ve işitsel malzemenin büyüklüğüne göre, uygun WEB alanı paket seçenekleri sunmaktadır.

  Devamı

 • BuluTT Depo

  BuluTT Depo Türk Telekom'un sunmuş olduğu online dosya depolama hizmetidir. Bu hizmet kullanılarak dosyalar yedeklenebilir, saklanabilir, daha sonra herhangi bir cihazdan bağlanarak ulaşılabilir. Bilgi kaybetme riski azaltılır ve veri depolama maliyetleri düşürülür.

  BuluTT Depo Türk Telekom Veri Merkezi’nde güvenli bir şekilde depolanan dosyalara bilgisayardan veya Android, IOS uygulamaları ile mobil cihazlardan kısaca internete erişim olan her yerden erişebilmeyi sağlayan yeni bir Türk Telekom hizmetidir.

  Ayrıntılı bilgi için:
  https://buluttdepo.com/
  http://turktelekombulutt.com.tr/bulutt-servisleri/depo.aspx

  Devamı

 • BuluTT Radyoloji

  BuluTT Radyoloji; MR, tomografi vb. radyolojik görüntülerin DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine) formatında dijital olarak elde edilmesi, Türk Telekom BuluTT teknolojisi ile arşivlenmesi ve iletilmesi hizmetidir.

  Radyolojik görüntü üreten cihaza sahip özel, devlet, üniversite hastaneleri ile tıp merkezleri BuluTT Radyoloji hizmetlerinden yararlanabilir.

  • Tetkik başına ödeme modeli sayesinde, kullandığınız kadar ödeyerek en verimli şekilde hizmetten faydalanırsınız.
  • Radyolojik görüntüler, Türk Telekom Veri Merkezi üzerinde güvenle depolanır. 
  • Radyolojik görüntülere ait film masrafları önemli ölçüde azalır.
  • Radyolojik raporlama ve klinisyenlerin görüntülere erişimine kadar tüm süreçler elektronik görüntü transferi sayesinde hızlanır.

  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

  Devamı

 • BULUTT BELBİL

  BuluTT Belbıl, Türk Telekom Veri Merkezi'nde bulunan modern kent bilgi sistemi programlarının belediyenize ulaştırılmasını sağlar. Bu hizmet ile lisans ücreti ve ilk yatırım maliyetine gerek kalmadan, aylık ücretlerle kent bilgi sistemi uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

  Devamı

 • BuluTT Konferans

  Nerede olursanız olun BuluTT Konferans ile toplantılarda hazır bulunun.

  • Türkiye’nin farklı yerlerinde ofisleriniz var.
  • Ofislerinizdeki çalışanlarınız arasında iletişim sağlamak ve işleri takip etmek her geçen gün daha da zorlaşıyor.
  • Seyahat masrafları şirketinizin en büyük gider kalemlerinden birini oluşturuyor.
  • Telefon veya e-posta ile iletişime geçmekten daha verimli, yüz yüze görüşmenizi sağlayacak bir çözüme ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz.
  • Ofiste bulunmadığınız zamanlarda, evde veya seyahatteyken de işinize bağlanabilmek ve toplantı yapabilmek istiyorsunuz.
  • Aynı anda farklı yerlerdeki birden fazla kişiyle görüşme yapabilmeniz gerekiyor.
  • Görüntülü konuşma teknolojisini kullanmak istiyorsunuz ancak ilk yatırım, işletim ve bakım maliyetlerinin yüksekliği gözünüzü korkutuyor.

  Artık tüm bu ihtiyaçlarınıza yanıt verecek ekonomik bir görüntülü konuşma hizmeti var:
  Türk Telekom’un yeni video ve web konferans hizmeti BuluTT Konferans.

  Devamı

 • BuluTT Göz

  BuluTT Göz ile işinize gözümüz gibi bakalım, gözünüz arkada kalmasın.

  Dilediğiniz çözünürlük kalitesi ile kurulum yapılan alana ait görüntüleri izleyebilecek ve istediğiniz miktarda depolama alanı belirleyerek görüntülerinizi Türk Telekom Veri Merkezi’nde kaydedebileceksiniz. BuluTT Göz ile kamera, depolama, yazılım, fizibilite, kurulum, kazı, kablolama dahil anahtar teslim bir çözüme sahip olacaksınız.

  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  Devamı

 • TTVM Erişim

  TT Veri Merkezi Erişim hizmeti müşterinin, TTVM’den aldığı sunucu barındırma, sunucu kiralama, sanal sunucu gibi hizmetlere erişmesi için verilen TTVM ile internet bulutu arasındaki bağlantıdır.

  Devamı

 • BuluTT Akademi

  BuluTT Akademi ile eğitimde yeni bir çağ başlıyor.
  BuluTT Akademi, başta üniversiteler olmak üzere kurumların uzaktan eğitim vermelerine olanak sağlayan bir Türk Telekom hizmetidir.

  Devamı

 • Bulutt E-Posta Hizmeti

  İş yerinde yeni bir dönem başlıyor!

  Türk Telekom’dan şirketinizin iletişimine hız ve kolaylık getirecek bir yenilik daha; Bulutt E-Posta hizmeti.

  Bulutt E-Posta, değişen iş ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilen, şirketinizin sürekli artan iletişim maliyetlerini düşüren, güvenli bir e-posta sistemidir.
  Güvenilir altyapısı, denetlenebilir e-posta arşivi ve her yerden erişim kolaylığıyla işletmenize çok yönlü bir hizmet sunar.

  Devamı

 • BuluTT Ölçüm

  Hayati önem taşıyan ortam koşulları kontrol altında!

  BULUTT Ölçüm; sıcaklık, nem ,toz, duman, gürültü, CO, hareket,f rekans, voltaj gibi ortam koşullarını sürekli ölçerek kontrol altında tutan, ölçüm değerlerini internet üzerinden Türk Telekom Veri Merkezi’ne anlık olarak ileten ve belirlenen değerler aşıldığında uyarılar veren BuluTT hizmetidir. Ölçülen değerler geçmişe yönelik tutulur ve anlık olarak raporlanabilir

  Devamı

 • Türk Telekom Veri Merkezi Müşteri Yönetim Ofisi Hizmeti

  Veri Merkezinden sunucu barındırma veya kiralama hizmeti alan müşterilerimize sunulan “Türk Telekom Veri Merkezi Müşteri Yönetim Ofisi Hizmeti”, talep edilmesi halinde müşterilerimize kullanabilmeleri için veri merkezi alanı içerisinde masa ya da kapalı ofis alanı tahsis edilmesini kapsamaktadır.

  Devamı

 • DDOS Atak Önleme

  Müşterinin trafiğinin sürekli izlenerek, bir DDoS (Distributed Denial of Service-Dağıtık Servis Dışı Bırakma) atağı durumunda müşterinin bu ataktan göreceği zararın minimuma indirilmesini sağlamak üzere trafiğin temizlenmesi ve temizlenen trafiğin tekrar müşteri lokasyonuna yönlendirilmesi hizmetine DDoS Atak Önleme denir.

  Devamı

 • Aktif Savunma Sistemi

  Internet üzerinden müşteri sunucularına doğru gelen trafiğin Türk Telekom aktif savunma sunucuları üzerinden geçirilerek bulunan saldırının dijital imza veritabanına ve trafik anomalilerine göre incelendiği, inceleme sonucunda herhangi bir atak belirlenirse internet trafiğinin kesilerek müşteri ağına aktarılmasının engellendiği hizmete denir.

  Devamı

 • Sanal Güvenlik Duvarı

  Türk Telekom sistemleri üzerinde müşteri tarafından belirlenmiş politikalara göre, internetten gelen trafiğin müşteri sunucularına girişini engelleyen/izin veren yönetilebilir güvenlik hizmetidir.

  Müşteriler kendi güvenlik kurallarını kendileri kaydedebilirler.

  Devamı

 • Profesyonel Destek Paketi

  Profesyonel Destek Paketi, Türk Telekom Veri Merkezi müşterilerimize sahip oldukları ürün ve servislere müşteri adına uzaktan destek vermek amacı ile sunulan servistir. İşletim sistemi kurulumundan veri tabanı destek hizmetlerine kadar pek çok uygulama uzaktan Türk Telekom Veri Merkezi bünyesindeki bir mühendis aracılığı ile gerçekleştirilir.

  Devamı

 • Yük Dengeleme

  Bir işi, iki ya da daha fazla bilgisayar, işlemci, sabit disk ya da diğer kaynaklar arasında paylaştırma teknolojisini, ifade eder. Yük dengeleme, çeşitli servislere (http,ftp, https, rtp vs) gelen trafiği sunuculara dağıtmak için kullanılabilmektedir.Sunucuları aktif veya pasif olarak çalıştırabilmektedir. Sunucuların durumunu takip etmekte, sorunlu veya aşırı yüklü sunucuya daha az yük aktarmaktadır. Sunucuların önünde SSL sonlandırma yapabilmektedir. Böylece https trafiğinin yük dengelenmesini sağlayabilmektedir.

  Devamı

 • Standart Destek Paketi

  Standart destek paketi, TTVM ürün ve hizmetlerinden bir veya bir kaçını alan müşterilerimize sunulacak bir servistir. Servis kapsamında yer alan destek hizmetler, müşterilerin Kurumsal Müşteri hattı ile ulaştığı teknisyenler aracılığı ile bulundukları yerden yönetebileceklerdir.

  Devamı

 • Yedekleme

  Şirketlerin sunucuları üzerinde yer alan verilerin günlük, haftalık, aylık periyotlarla ve istenilen versiyonda yedeğinin alınmasına işlemine yedekleme denir.

  Türk Telekom Veri Merkezi, 2×622 Mbps bağlantı hızı ve son teknoloji sistemleri ile hizmet verir. Bu merkez sayesinde müşterilerimiz büyük altyapı yatırımları, bakım ve onarım masrafları yapmak zorunda kalmadan verilerini güvenli bir ortamda barındırırlar.

  Devamı

 • Depolama

  Türk Telekom Veri Merkezi üzerinde, müşterilerin verilerini koruyabileceği ve anında ulaşabileceği veri alanı ihtiyacını 1 Gigabyte seviyesinden Terabyte seviyelerine kadar istenilen RAID yapısına göre karşılayan hizmete depolama hizmeti denir. Müşterilerin sunucularındaki depolama alanları yeterli olmadığı zaman Türk Telekom Depolama Hizmetinden faydalanabilirler.

  Devamı

 • Kobi Sunucu Kiralama

  Sunucu yatırımı gerçekleştirmek istemeyen müşteriler için aylık ücret karşılığı verilen sunucu kiralama, kiralanan sunucuyu barındırma ve bakım destek hizmetlerini içeren TT sunucu kiralama hizmetine yıpranma payı olan, sınırlı sayıdaki sunucuların eklenerek Kobi Sunucu Kiralama modelinin oluşturulmuştur. Ticari müşterilerin Kobi segmenti ile sunucu kiralama hizmetini daha uygun fiyatlar ile almak isteyen müşteriler hedef kitle olarak belirlenmiştir.

  Devamı

 • Sunucu Kiralama

  Sunucu yatırımı gerçekleştirmek istemeyen müşteriler için aylık ücret karşılığı sunulan kiralama, kiralanan sunucuyu barındırma ve bakım destek hizmetleri bütününe Sunucu Kiralama Hizmeti denir.

  Devamı

 • GAP Proje İzleme

  İş planlama, izleme, kaynak ve doküman yönetimi modüllerinden oluşan web tabanlı, açık kaynak kodlu proje portföyü yönetimi yazılımıdır.

  Devamı

 • ETRN

  Abonenin e-posta sistemine gelen e-postaların bir arıza sebebiyle geri dönmesini veya kaybolmasını engellemek için, abonenin gelen e-postalarına ikinci bir adres olarak tanımlanan sunucular (ETRN sunucuları) üzerinden verilen hizmete ETRN denir. ETRN Extended Turn’ün kısaltmasıdır.

  Devamı

 • Sunucu Barındırma

  Türk Telekom Veri Barındırma Merkezi bünyesinde verilen, sunucuların barındırılması hizmetidir. Türk Telekom Sunucu Barındırma hizmeti ile pahalı altyapı yatırımları, bakım ve onarım masrafları ve personel giderlerinden tasarruf edebilirsiniz. Üstelik cihazların yönetimi yine sizin kontrolünüzde olur. Sadece uygulamalara odaklanarak verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

  Devamı

 • E-posta Barındırma

  Şirketinizin aldığı alan adına bağlı e-posta adreslerini kullanabilme imkanı sağlayan servistir. Böylece şirketiniz kurumsal kimliğini daha iyi ifade eder ve servis sağlayıcı değişikliklerinde önemli bir sorun haline gelebilecek olan e-posta adreslerinizin değişmesine gerek kalmaz. Bu hizmetten faydalanan kurumlar, kendi taraflarında bir e-posta sunucusu kurmak ve işletmek zorunda kalmazlar.

  Devamı

 • FTP Barındırma Hizmeti

  Kullanıcıların özellikle büyük boyutlu dosyalarını iletirken kullanabilecekleri,
  ftp ile erişilebilen bir alan oluşturma hizmetidir.

  Devamı

 • Web Alanı Barındırma

  WEB sitelerinin internette barındırılmasına ve barındırılması için sağlanan alana WEB alanı denmektedir. Türk Telekom WEB siteleri için, içerdiği bilgiler, görsel ve işitsel malzemenin büyüklüğüne göre, uygun WEB alanı paket seçenekleri sunmaktadır.

  Devamı

 • BULUTT-Sanallaştırma Hizmeti

  Bir fiziksel sunucunun bölümlere ayrılması ile oluşturulmuş, birbirinden bağımsız ve izole olarak çalışan kendine ait işlemci, sabit disk, ram, IP’si olan sunucuya/lara Sanal Sunucu denir.

  Devamı

 • TTVM Depolama Replikasyonu Hizmeti

  Kritik verilerinin farklı bir ildeki Veri Merkezinde kopyalanması, saklanması ve olabilecek bir doğal felaket sırasında kesintisiz veri erişimine sahip olma ihtiyacı duyan müşterilere sunulacak bir hizmettir.

  Devamı

Yönetilebilir Hizmetler

 • Türk Telekom Verimetri

  Verimetri Nedir?

  Firmanızda merkez ve diğer tüm noktalarınız arasında düşük hızda bilgi transferi ihtiyacınızı hem güvenilir hem de ekonomik şekilde karşılayabileceğiniz iletişim yoludur. Uç noktalarda bağlantınızı bakır altyapı kullanarak ADSL erişimi ile sağlarken, merkez toplama noktanızda fiber altyapı ile ME erişimi ile hizmet sunuyoruz.

  Devamı

 • İçerik Dağıtım Ağı CDN

  Web TV ve isteğe bağlı video yayınlarının (VoD) Türkiye’nin değişik bölgelerinde bulunan 14 ayrı sunucu lokasyonundan senkronize dağıtımını gerçekleştirerek son kullanıcıya hızlı ve kaliteli veri erişimi sunulmasına imkan veren hizmettir.

  Devamı

 • Tele Toplantı Salonu (TTS)

  Birden fazla lokasyonu bulunan kamu ve kurumsal işletmelerin, gerçek boyutlarda ve yüksek çözünürlüklü, yönetilebilir ses ve görüntü iletişimi yapmalarını sağlayan ve global pazarda Telepresence olarak bilinen sistemin bütünüdür.

  Devamı

 • TT ENX

  ENX, Avrupa Otomotiv Endüstrisinin kritik datanın güvenli bir şekilde iletişiminde yaygın olarak kullandığı, sektör bazlı bir çözümdür.

  Türk Telekom 2010 yılında ENX Onaylı Hizmet Sağlayıcısı olmuştur. TT ENX servisi kalite ve güvenlik açısından gerekenleri en üst düzeyde sağlamaktadır. TT ENX kullanıcıları finans ve sigorta şirketlerinden, basın ve reklamcılık acentelerine kadar uzanmaktadır.

  ENX Birliği (www.enxo.com), Avrupa’merkezli bir kuruluştur. ENX Birliği, hizmetleri tanımlar, sağlayıcılara sertifika verir, ekipmanı onaylar ve onaylı sağlayıcıların performansını izler. Bu, ENX’i, endüstride kabul edilen ve iyi düzenlenmiş bir hizmet yapmaktadır ve Türk Telekom, Türkiye’de müşterilerine bu hizmeti sunuyor olmaktan heyecan ve gurur duymaktadır.

  Devamı

 • TTVPN Katma Değerli Servisler

  TTVPN Raporlama:
  Müşterinin VPN topolojisi grafiksel olarak görüntülenerek VPN ile kurulan her bir bağlantıda trafik akışı durumu, bağlantı üzerinden gönderilen verilerin karşı tarafa ulaşmasında gecikme ya da kayıp olup olmadığı gibi detaylı bilgileri sağlamaktadır.

  Türk Telekom Uzaktan VPN Servisi:
  İnternet erişimi sağlayan her yerden kişisel/bilgisayar/mobil cihazlar ile VPN Network’lerine kolayca ve güvenle bağlanılması, ofis dışında ofisteymiş gibi rahatça çalışılması sağlanmaktadır.

  TTVPN Hizmet Seviyesi Anlaşması (HSA):
  Hizmet Seviyesi Anlaşmalarında sunulan hizmet kalitesinden farklı olarak taahhüt almak isteyen müşterilerin gereksinimlerini karşılamak üzere oluşturulan paket anlaşmalardır. Türk Telekom ile sizin aranızda yapılan mutabakat sonucu ortaya çıkan iş taahhütlerine ilişkin usul, esas ve standartları kapsamaktadır (Service Level Agreement - SLA).

  TTVPN Yedeklilik:
  TT VPN hizmetinde Metro Ethernet uçlarının asıl bağlantıya ait lokal erişimlerin, Asıl Bağlantı’nın izlediği güzergahtan farklı bir güzergah izleyen F/O kablo ya da Radyo Link (R/L) teçhizatları aracılığıyla yedeklenmesine olanak veren hizmettir.

  Türkiye Finans TTVPN’i anlatıyor..

  Devamı

 • TTVPN

  Türk Telekom tarafından sağlanan TTVPN (Sanal Özel Ağ), uçtan uca, çok noktadan çok noktaya hızlı ve güvenilir bağlantı sağlar. TTVPN ile Türkiye’nin her yerindeki ofislerinizi tek bir platformda bir araya getirebilir, sanal ağ üzerinden hızlı ve güvenli veri aktarımında bulunabilirsiniz.

  TRT TTVPN’i anlatıyor..

  Türkiye Finans
  TTVPN’i anlatıyor..

  TSE TTVPN’i anlatıyor..

  Devamı

 • YöneTT İçerik

  Web TV, Canlı Yayın ve İsteğe Bağlı Video (VOD) içeriklerinin Türkiye ve dünya çapında yedekli bir yapı üzerinde yüksek performanslı yönetimini sağlamakla birlikte; hızlı, ölçeklenebilir, güvenli ve gelişmiş raporlama özelliklerine sahip bir katma değerli hizmettir.

  Devamı

 • YöneTT Yerel Ağ

  Türk Telekom, hayatınızı kolaylaştırmak için bir adım daha atıyor. 
  YöneTT Yerel Ağ Hizmeti ile birlikte TTVPN hizmeti alan müşterilerimize anahtar teslim hizmet veriyor, müşterilerimizin kendi  işlerine odaklanmasını sağlayacak çözümler oluşturuyoruz.  

   

  Devamı

 • TTVPN Global

  TTVPN Global, TTVPN hizmetini kullanan müşterilerimizin yurtdışındaki lokasyonlarını kendileri için oluşturulmuş mevcut VPN bulutuna dâhil etmelerine, dolayısıyla yurtiçindeki uç noktalarıyla yurtdışındaki uç noktalarını haberleştirmelerine olanak sağlayan bir yurtdışı çözümüdür.

   

  Devamı

Güvenlik Hizmetleri

 • DDOS Atak Önleme

  Müşterinin trafiğinin sürekli izlenerek, bir DDoS (Distributed Denial of Service-Dağıtık Servis Dışı Bırakma) atağı durumunda müşterinin bu ataktan göreceği zararın minimuma indirilmesini sağlamak üzere trafiğin temizlenmesi ve temizlenen trafiğin tekrar müşteri lokasyonuna yönlendirilmesi hizmetine DDoS Atak Önleme denir.

  Devamı

 • TT Kurumsal Güvenlik Hizmetleri

  Türk Telekom’un Kurumsal Güvenlik Hizmetleri, internet erişimine sahip kurumsal müşterilerine, kendi ağlarını internetten gelecek olası saldırılara karşı koruması ve daha güvenli hale getirilmesi için sunduğu Antivirüs, Yönetilebilir Güvenlik Duvarı, Yönetilebilir içerik Filtreleme, Kullanıcıdan Siteye Sanal Özel Ağ ve Aktif Savunma Sistemleri hizmetlerinin bütünüdür.

  Güvenlik tehdidi ağınıza ulaşmadan, Türk Telekom omurgası içerisinde engellendiğinden dolayı, bant genişliğinizde herhangi bir sıkışma, daralma söz konusu olmaz. Bu hizmet sadece altyapı ve hizmet sağlayıcı firma tarafından müşterilere sunulabilir.

  Devamı