Altın Pusula, Türk Telekom’u Gösterdi

Türk Telekom’un “E-Fatura Ormanları” ve “Türk Telekom Okulları” projeleri, 8. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde çevre ve eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projeleri kategorilerinde ödül aldı

Türk Telekom’un sosyal sorumluluk projeleri ödül kazanmaya devam ediyor. Türk Telekom’un eğitim alanındaki projesi Türk Telekom Okulları ile çevre alanındaki E-Fatura Ormanları projesi, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından verilen 8. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde eğitim ve çevre alanında en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk ödüllerini aldı.

Halkla ilişkiler sektöründeki hizmet kalitesini artırmak ve mesleki gelişimi desteklemek amacıyla düzenlenen Altın Pusula Ödülleri, bu yıl farklı sektörlerden 130 projenin katılımıyla gerçekleşti. 15 Haziran 2009 Pazartesi akşamı Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenen ödül töreninde, Türk Telekom’un eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunmak ve çevre bilincini artırmak amacıyla hayata geçirdiği çabaları da ödüllendirildi.

Türkiye’de eğitim alanında gerçekleştirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak nitelendirilen Türk Telekom Okulları’nın, tamamlandığında yaklaşık 40 bin öğrenciye modern tesislerde eğitim imkanı sunması hedefleniyor. Diğer tesislerle beraber 78 eğitim binasının inşa edildiği projede şu ana kadar toplam 68 eğitim binası tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edildi ve 10 eğitim binasının yapım çalışmaları devam ediyor.

Türk Telekom Okulları, daha önce de Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) ve SABRE ödüllerine layık görülmüştü. Proje, LACP’nin Impact 2008 ödüllerinde En İyi Toplum İlişkileri Programı dalında büyük ödül ve En İyi Sosyal Sorumluluk İletişimi Programı ile En Sürdürülebilir İletişim Programı alanlarında başarı belgesi alırken, Avrupa SABRE Ödülleri’nde de Telekomünikasyon Alanında En Başarılı Proje seçildi.

Türk Telekom’un çevre konusundaki farkındalığı artırmaya yönelik olarak hayata geçirdiği E-Fatura Ormanları projesi ile tüm Türkiye’de 100.000 ağaç dikilmesi hedefleniyor. Bugüne kadar toplam 64 ilde tamamlanan dikimlerle 89 bin ağaca ulaşılan projede dikim törenleri, Türk Telekom Okulları öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşiyor.