Arge & Teknoloji

Güncel

Haber Arşivi >


TT Grup Ar-Ge Faaliyetleri

Türk Telekom ve Grup Şirketleri, telekomünikasyon sektöründe üstlendiği lider rolünün gereği olarak, Araştırma ve Geliştirme çalışmalarına ivme kazandırmıştır. Gerek iştirakleri ile gerekse iş ortakları ve diğer akademik kuruluşlarla birlikte çalışarak Ar-Ge projeleri geliştirmiştir.

Devamını Göster

İştiraklerimizin Faaliyetleri

Tümünü Küçült
 • Sebit

  İştiraklerinden Sebit firması ile yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda 2008 Eylül ayında Vitamin yazılımının internet versiyonu öncelikle TTNET ile birlikte piyasaya çıkmış ardından da sırasıyla KoçNET ve Doğan Telekom da Vitamin hizmetini kendi abonelerine sunmaya başlamıştır.

  Devamını Göster
 • Innova

  TT Grup Şirketlerinden Innova, Bilişim Çözümleri, Ar-Ge faaliyetleri ile telekomünikasyon, finans, üretim, kamu ve hizmet sektörlerine platform bağımsız çözümler üretme konusundaki çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılı içerisinde Türk Telekom BSS/OSS altyapılarına ilişkin olarak kısa ve uzun vadeli çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Şirketin halihazırda Türk Telekom’da hizmet vermekte olan Müşteri Yönetimi, Tahsilat ve Alacak Takibi Yönetimi, Yerel Ağ Şebeke Yönetimi, Arıza Takibi ve kanallara özgü uygulamalarına (Self Servis, Bayi Portali, KOBİ Portali gibi) ilişkin olarak pazarda gelişen yenilikler doğrultusunda iyileştirmeler yapılmış, yeni işlevsellikler eklenmiştir.

  Devamını Göster
 • Argela

  İştiraklerinden Argela, Targeted Advertisement Platform (TAP), Femtocell, WebTV ve Yakınsama projeleri geliştirmiştir.

  Devamını Göster
 • Sobee

  Grup Şirketlerinden Sobee, kuruluşundan itibaren Ar-Ge merkezli bir organizasyon yapısı oluşturmuş ve bu çalışmalar sonucunda dünya çapında ürünler geliştirmiştir. Ülkemiz için yenilikçi ve özgün çalışmalarımız, İTÜ Arı Teknokent ve Tübitak -Teydeb tarafından da ilgi ve destekle karşılanmıştır. Son dönemde yaptığımız Ar-Ge çalışmaları hakkında özet bilgi aşağıda verilmektedir;

  Devamını Göster