Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom Basın Açıklaması

25 Mayıs 2017 Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirilen FETÖ operasyonu kapsamında, “İstanbul'da terör operasyonu” başlığıyla basın yayın organlarında yer alan haberde; kurumumuzu konu eden bazı hususların açıklığa kavuşması için aşağıdaki açıklamayı dikkatinize sunarız.

Öncelikle önemle belirtmek isteriz ki, söz konusu “FETÖ” operasyonu kapsamında şu ana kadar Türk Telekom’da çalışmakta olan hiç kimse gözaltına alınmamıştır.

Ayrıca yine altını çizerek ifade etmek isteriz ki Türk Telekom Genel Müdürlüğü ya da herhangi bir ofisinde bir gözaltı işlemi ya da operasyon gerçekleştirilmemiştir.

Türk Telekom, Türkiye Cumhuriyeti hukuk kuralları çerçevesinde terör örgütlerine karşı bugüne kadar gerekli mücadeleyi göstermiş bundan sonra da aynı mücadeleyi kararlılıkla göstermeye devam edecektir.

Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan ve ülkemizin göz bebeği niteliğindeki şirketimiz hakkında oluşabilecek yanlış bir algının önüne geçmek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına saygıyla bildiririz.

Türk Telekomünikasyon A.Ş​​​

Bülten Tarihi: 25 Mayıs 2017