Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom 15 Temmuz demokrasi şehitleri için Mevlid-i Şerif okuttu

Türk Telekom, ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimine karşı verdikleri mücadele sırasında şehit olan vatandaşlarımız için 1 Ağustos Pazartesi akşamı Acıbadem Türk Telekom binasında Mevlid-i Şerif töreni düzenledi. Törene katılan yaklaşık 2 bin kişi darbeye tepkilerini bir kez daha dile getirirken, darbenin önlenmesi sırasında hayatını kaybedenler için rahmet okudular.

Türk Telekom, 1 Ağustos 2016, Pazartesi günü Acıbadem Türk Telekom binasında; aralarında Acıbadem Muhtarı Mete Sertbaş ve Türk Telekom servis şoförlerinden Şirin Diril'in de yer aldığı '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri' için mevlit okuttu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan, Hasan Sert ve Türk Telekom İstanbul-II Bölge Müdürü Ömer Yıldız’ın katıldığı etkinliğe, vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Tören, yaklaşık 2 bin vatandaşımızın katılımı ile gerçekleştirildi.

15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı verilen mücadelenin Demokrasi Nöbeti ve Milli İrade Yürüyüşleriyle devam ettiğine dikkat çekildi. Türk milletinin birlikteliği sayesinde darbe girişiminin püskürtüldüğünün söylendiği mevlit töreni, Üsküdar Hz. Ali Camii Müezzini Bekir Köse tarafından okunan Kuran'¬ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından yapılan dualarla sona erdi.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan: “Tüm imkânlarımızla demokrasi şehitlerinin ailelerinin yanındayız”

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan mevlit törenine ilişkin yaptığı değerlendirmede “Bu millet, demokrasisini ve vatanını koruma yolunda hayatını feda eden şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak ve her zaman minnet ve şükranla anacaktır. Türk Telekom olarak biz de şehitlerimizin hatıralarını yaşatmakla kalmayıp geride bıraktıkları yakınlarını kendimize emanet bilecek ve her zaman tüm imkânlarımızla onların en büyük destekçilerinden biri olacağız. Bu amaçla geçtiğimiz günlerde Başbakanlığımız tarafından başlatılan, 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na bağışta bulunduk. Yaklaşık 34 bin çalışanımız da SMS göndererek bu kampanyayı destekledi. 15 Temmuz gecesi demokrasi mücadelesi yolunda şehit vermiş ve binaları işgale uğramış bir şirket olarak demokrasi şehitlerinin aileleri ve gaziler için destek ve bağış kampanyaları sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.​

Türk Telekom darbe girişiminin ardından düzenlenen Demokrasi Nöbetleri’nde ücretsiz Wi-Fi sağlamış, Milli İrade Yürüyüşü’ne katılan binlerce kişiye ise Acil İetişim Aracı ile iletişim desteği vermişti. Türk Telekom’un 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin ailelerine iletişim desteği devam ediyor. Son olarak Türk Telekom abonesi olan şehit ailelerine bir yıl boyunca evde internet  ve ev telefonu  hizmetlerini ücretsiz olarak sunacak. ​​

​​​​​Bülten Tarihi: 2 Ağustos 2016​​