Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

2016 yılında da milyonlarca müziksever yine Türk Telekom Müzik’te buluştu

​​

Türkiye’nin en sevilen dijital müzik platformu Türk Telekom Müzik, 2016 yılında uçtan uca yenilenerek, sunduğu benzersiz müzik deneyiminin yanı sıra milyonlarca yerli ve yabancı müzikten oluşan geniş arşiviyle kullanıcılarına müzik ve eğlence dolu bir 2016 yaşattı. En yeni şarkıları kullanıcılarına sınırsız, HD kalitede ve çevrimdışı dinleme özellikleri ile sunan Türk Telekom Müzik, yıl boyunca gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerle de müzik keyfini hayatın her anına taşıdı. Türk Telekom Müzik, O Ses Türkiye ile birlikte gerçekleştirdiği üniversite turunda gençleri müzikle buluşturdu.

Türk Telekom Müzik, zengin müzik arşivini kullanıcılarının müzik zevkine ve dinleme tercihlerine göre özelleştirerek 1 milyona yakın şarkı ve radyo listesiyle sundu. Türk Telekom, müzik platformu Türk Telekom Müzik ile 2016 yılı boyunca en çok dinlenen sanatçılar, en çok dinlenen listeler, en çok indirilen albümler, en uzun süre zirvede kalanlar ve en çok tercih edilen türler kategorilerinde ilkleri belirledi.

En çok dinlenen sanatçılar

2016 yılının en çok dinlenen sanatçılarında Demet Akalın zirvede yer aldı. Demet Akalın’ı takip eden isimler Hande Yener, Murat Boz, Sıla, İrem Derici, Tarkan oldu.

En çok indirilen albümler

Tarkan’ın 2016 yılında çıkardığı ilk Türk Sanat Müziği albümü ‘Ahde Vefa’ bu yılın en çok indirilen albümü oldu. Zülfü Livaneli'nin 50. sanat yılı için Sezen Aksu, Selda Bağcan, Sevcan Orhan, Ceylan Ertem, Ata Demirer, Teoman ve Kenan Doğulu’nun da aralarında bulunduğu 50 sanatçı tarafından seslendirilen Zülfü Livaneli şarkılarının yer aldığı ‘Zülfü Livaneli 50. Yıl Bir Kuşaktan Bir Kuşağa’ albümü bu yılın en çok indirilen ikinci albümü olurken Demet Akalın ‘Rakipsiz’, Sıla ‘Mürekkep’ ve Harun Kolçak ‘Çeyrek Asır’ yılın en çok indirilen diğer albümleri oldu.

En çok dinlenen listeler

Türk Telekom Müzik platformunda yer alan listelerden en çok tercih edilenler ‘Herkes Bunları Dinliyor’, ‘Bu Hafta Yeni Neler Var?’, ‘Dünya Müzik Listelerinden’ ve ‘Türk Halk Müziği’ listeleri oldu.

En uzun süre zirvede kalanlar

2016 yılında en uzun süre zirvede kalan şarkı olarak senenin yükselen yıldızı Aleyna Tilki ve Emrah Karaduman işbirliğindeki ‘Cevapsız Çınlama’ adlı şarkı oldu. Türk Telekom Müzik platformu kullanıcılarının bu sene en çok tercih ettiği türler ise pop, rock ve arabesk olarak sıralandı.

111 albüm ve single ilk kez Türk Telekom Müzik'le dinleyicilere ulaştı

Türk Telekom Müzik, 2016 yılında da pek çok yeni albümü ve single’ı da ilk kez kullanıcılarıyla buluşturarak, onlara ayrıcalıklı bir müzik deneyimi yaşattı. Aralarında Manuş Baba – Değmez, Selami Şahin - Kolay Değil parçalarının ve İrem Derici – Dantel, Berkay – Arabesk, Demet Akalın – Rakipsiz albümlerinin de yer aldığı 111 albüm ve single, ilk kez Türk Telekom Müzik dinleyicileri ile buluştu. 

 

Bülten Tarihi: 29 Aralık 2016 ​​​​