Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

FCBEscola İstanbul Avea Minik Yıldız Adaylarını Bekliyor

Dünyanın en başarılı futbol kulüplerinden FC Barcelona’nın futbol altyapı okulu FCBEscola’yı Türkiye’ye getiren “FCBEscola İstanbul Avea”nın 2015 – 2016 sezonu için geri sayım başladı. FCBEscola İstanbul Avea’da yeni sezonun seçmeleri 6 Eylül’de yapılacak.

Avea’nın geçtiğimiz yıl Türkiye’ye kazandırdığı FCBEscola İstanbul Avea Futbol Okulu, yeni sezona 12 Eylül 2015’te merhaba diyecek. FCBEscola İstanbul Avea 2015 – 2016 sezonunun seçmeleri ise bu hafta sonu yapılacak. Geçtiğimiz sezon çok başarılı bir dönem geçiren öğrenciler, yeni sezonda da futbola olan tutkularını, FCBEscola İstanbul Avea Futbol Okulu’nun felsefi değerleriyle oyunlarına yansıtacaklar. 

Sezon öncesi dönemde 350 çocuk kayıt yaptırdı

FCBEscola İstanbul Avea’nın İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’ndeki ve Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü’ndeki tesislerinde 6 Eylül’de yapılacak Seçme ve Seviye Tespit Belirleme Antrenmanları’na, sezon açılışı öncesi dönemde bile  6-14 yaş aralığındaki erkek ve kız sporculardan oluşan yaklaşık 350 çocuk kayıt yaptırdı. FCBEscola İstanbul Avea, bu sezon da eğitim sistemi ve başarılarıyla öne çıkmayı hedefliyor.

Türkiye’de yabancı spor kulübü işbirliğiyle kurulan ilk futbol okulu olma özelliğini taşıyan FCBEscola İstanbul Avea Futbol Okulu, 2014- 2015 sezonu içinde yaklaşık 400’ün üzerinde sporcuya ulaştı. Avea, bu sporcuların içinde burs ihtiyacı olan 180 yetenekli gence eğitim desteği sağladı.

FCBEscola İstanbul Avea Futbol Okulu, geçtiğimiz Nisan ayında Barcelona’da düzenlenen 4. Uluslararası FCBEscola Futbol Turnuvası’na U12 takımı ile katıldı ve 32 takımın mücadele ettiği turnuvayı 10. sırada tamamlayarak büyük bir başarı gösterdi.

Bir futbol okulundan daha fazlası

FC Barcelona, futbol kulübü kültürünün yalnızca futbol öğretmekle yetinmeyen, bunların yanı sıra taşıdığı felsefe, ruh ve etik değerleri de küçük yaşlardan itibaren sporcularına aşılayan bir anlayışa sahip bulunuyor. Avea’nın FC Barcelona ile 2011 yılından beri devam eden işbirliğinin meyvesi olan FCBEscola İstanbul Avea, Türkiye’de futbol altyapı eğitimine farklı bir vizyon kazandırdı. Her iki okulda birer İspanyol Antrenörü bulunan FCBEscola İstanbul Avea, teknik bilgileri ve donanımları ile motive eden, gözlemleyen ve sporcunun yapması gerekeni kendisinin bulmasını sağlayan, sonuç odaklı eğitime önem veriyor. FCBEscola İstanbul Avea; çocuklara rekabetçi bakış açısından çok, doğru öğrenmeyi öğretiyor. “Doğru öğrenirsen, rekabet edebilirsin” prensibini çocuklara küçük yaşlarda aşılanıyor. Avea, FCBEscola İstanbul Avea ile çocukların eğitimine önemli bir katkıda bulunuyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için http://fcbescola.fcbarcelona.com/istanbul/ adresindeki Kayıt Bilgileri adlı formu doldurabiliyor ya da 0212 217 42 44 numaralı çağrı merkezi aranabiliyor. ​​

​​​​​​​​​​

Bülten Tarihi: 03 Eylül 2015​​​