Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Avea ile Findeks kredi notunuz bir SMS’le cebinizde

Avea’nın, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) işbirliği ile sunduğu ve bireylerin finansal performans verilerini tek bir SMS yoluyla kolaylıkla öğrenebildiği “Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi” hayata geçti. Kredi notunu öğrenmek isteyen Avea abonelerinin TC kimlik numaraları ile birlikte doğum yıllarını 1122’ye mesaj olarak göndermesi yeterli.

Avea ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB) işbirliği ile geliştirilen Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi sayesinde Avealılar bankaya gitmeye gerek kalmadan kredi notlarını öğrenme şansına sahip olacak.

Avea’nın sunduğu Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi kapsamında; özellikle kredi başvurusu, bankacılık, ev-araç satın alma ve kiralama işlemlerinde önemli bir finansal performans göstergesi olan Findeks Kredi Notu, artık tek bir SMS ile öğrenilecek.

Servisten faydalanmak isteyen Avealılar’ın TC kimlik numarası ve doğum yılı bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye SMS göndermesi yeterli. Servisin sorgu başına ücreti vergiler dahil 9 TL olup, faturaya yansıtılacak.

Findeks Kredi Notu hakkında

Findeks Kredi Notu, bankalardan kullanılan bireysel nitelikli tüm kredi ve kredi kartı hesaplarının geçmiş verileri üzerinden oluşturulan ve bireylerin ödeme performanslarını gösteren bir referans. 1 ile 1900 arasında değişen değerlere sahip Findeks Kredi Notu’nda 1 en riskli, 1900 en az riskli müşterilere işaret ediyor.

​​​​ ​​​​

Bülten Tarihi: 09 Ekim 2015​​​

Türk Telekom Açıklama