Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Avea müşterilerinin güvenliğini PCI DSS Sertifikası ile tescilledi

Türkiye’nin en yenilikçi mobil iletişim operatörü Avea, online ödeme sistemleri üzerinde, kredi kartı ile gerçekleştirilen işlemlerin güvenliğini, uluslararası alanda kabul görmüş PCI DSS (Payment Card Industry - Data Security Standard) Sertifikası ile tescilledi

PCI DSS (Payment Card Industry - Data Security Standard) Sertifikası, kartlı ödeme sistemlerinde veri güvenliğini sağlamak amacıyla, uluslararası alanda kabul görmüş ödeme markaları American Express, Discover Financial Services, Mastercard, JCB ve Visa tarafından oluşturulan PCI Güvenlik Komitesi tarafından veriliyor.

Avea Ödeme Sistemleri, bu sertifikasyon ile birlikte sisteminin güvenli bir network içerisinde barındığını, önemli verilere izinsiz kişiler tarafından erişiminin engellendiğini ve verilerin yüzde 100 güvenli bir ortamda saklandığını tescillemiş oldu.

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, “Avea, müşterilerinin güvenliğini en yüksek seviyede sağladığını bir kez daha vurgulamak için PCI DSS sertifikasını aldı. Yoğun ve başarılı bir çalışma sonunda aldığımız sertifika ile yılda 13 milyondan fazla işlemin gerçekleştiği online satış kanallarımızda müşteri veri güvenliğini uluslararası bir standartta sağladığımızı belgelendirmiş olduk.” dedi.

​​​​​​

Bülten Tarihi: 02 Ekim 2015​​​