Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Ünlü futbolcu, Türk Telekom’un GiGA 4.5G hızı ile Cristiano ‘Fiberliano’ Ronaldo oldu

​​Türk Telekom, en hızlı 4.5G’den üç kat daha hızlı GiGA 4.5G’si ile dünyanın en hızlı futbolcularından Cristiano Ronaldo’yu buluşturduğu reklam filminin kamera arkası görüntülerini yayınladı. 

Hızlarıyla ön planda olan iki markayı bir araya getiren dev prodüksiyon, Madrid ve İstanbul’da dört günde tamamlandı. Dev prodüksiyonda Ronaldo’ya yüz yedi oyuncu eşlik etti. Reklam filminin yönetmenliğini dünyaca ünlü Hollandalı yönetmen Marco Grandia, görüntü yönetmenliği ise Matrix serisiyle tanınan Ross Emery üstlendi. Türk Telekom yetkilileri, çekimlerin sonunda ‘dünyanın en hızlı’ futbolcusu olan yıldız oyuncuya nazar boncuğu hediye etti.

Türk Telekom, Ronaldo’lu GiGA 4.5G reklamının kamera arkası filmine özel ‘GiGA CR7’ adlı bir uygulama da kullanıma sundu. ‘Artırılmış Gerçeklik’ teknolojili uygulama, iOS ve Android mağazalarından indirilebiliyor. Uygulama reklam görsellerine yaklaştırıldığında kullanıcıları kamera arkası görüntülerine yönlendiriyor.
Türkiye’nin iletişim ve eğlence teknolojileri lideri Türk Telekom, ‘Fiber Güçlü’ GiGA 4.5G mobil internet  ve iletişim hizmetleri kapsamında gösterimde olan ve başrolünde dünyanın en hızlı futbolcusu Ronaldo’nun rol aldığı reklam filminin kamera arkası görüntülerini yayınladı.

Üç günü Madrid’de ve bir günü İstanbul’da olmak üzere toplam dört günde tamamlanan film, dört ayrı set kurularak gerçekleştirildi. Kampanya filminde yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo’ya 107 oyuncudan oluşan dev bir kadro eşlik etti. Türk Telekom yetkilileri, çekimlerin sonunda Portekizli yıldız oyuncuya nazar boncuğu hediye etti.

Türk Telekom, Ronaldo’lu GiGA 4.5G reklamının kamera arkası görüntüleri için ‘GiGA CR7’ adlı bir uygulama da kullanıma sundu. ‘Artırılmış Gerçeklik’ teknolojili uygulama, iOS ve Android mağazalarından indirilebiliyor. Uygulama reklam görsellerine yaklaştırıldığında kullanıcıları kamera arkası görüntülerine yönlendiriyor.

GiGA 4.5G hızı ile o artık Cristiano ‘Fiberliano’ Ronaldo

Hızlarıyla ön planda olan iki markayı bir araya getiren reklam kampanyası, Ronaldo’nun saatte 33 kilometreye ulaşan hızından yola çıkılarak “#sanahızmıyok” teması üzerine kuruldu. Kampanya, dijital mecrada #ronaldoyahızlazım temalı teaser süreciyle başladı. Halen yayında olan ana reklam filmi ise “Hızın yeni adı; GiGA 4.5G” sloganıyla gösterime başladı. 

Üç filmden oluşan kampanyanın ilk filmi Türk Telekom’un 1 Nisan itibarıyla Türkiye’nin 81 ilinde sunduğu, en hızlı 4.5G'den üç kat daha hızlı ‘Fiber Güçlü GiGA 4.5G’ hizmetini anlatıyor. Filmde, Real Madrid’li yıldız futbolcu Ronaldo’nun teknolojik bir laboratuvar ortamında kendisi ile ilgili bir problemi anlamaya çalışırken Türk Telekom’un GiGA 4.5G teknolojisiyle tanışması konu ediliyor. 

Filmde aradığı hızı bulmak için Türk Telekom mağazasına gelen Ronaldo, mağaza çalışanıyla Türkçe konuşarak ‘Ronaldo’ya hız lazım’ diyor. Yıldız oyuncu Türk Telekom’un sahip olduğu fiber gücünü vurgulamak için ‘fer değil, fiber’ diyor. Türk Telekom’un ‘Fiber Güçlü GiGA 4.5G’ SIM kartı takıldıktan sonra eski hızına kavuşan yıldız oyuncudan maçta Cristiano ‘Fiberliano’ Ronaldo olarak bahsediliyor.


Serinin halen yayında olan ikinci ve üçüncü filmlerinde, Ronaldo Türkçe konuşmaya devam ediyor. Filmlerin birinde Ronaldo’nun gençlerle eğlenceli bir diyalogu yer alıyor. Yıldız futbolcu diğer filmde ise yayına giren bir Türk dizisi hakkında Türkçe yorum yapıyor. 

‘Matrix’ serisi ile ünlü görüntü yönetmeni Ross Emery de prodüksiyon ekibinde yer aldı

TBWA\ISTANBUL tarafından hazırlanan, prodüksiyonu Depo Film tarafından gerçekleştirilen reklam filminin yönetmen koltuğunda birçok popüler reklam filminden tanınan Marco Grandia yer aldı. Filmin görüntü yönetmenliğini ise ‘Matrix’, ‘Wolverine’ gibi yapımlarda imzası bulunan Ross Emery üstlendi.
Filmin post prodüksiyonu dünyanın en önemli küresel markalarına hizmet veren Hollandalı şirket Ambassador tarafından tamamlandı. Fotoğraf çekimlerini dünyanın en büyük spor markalarıyla çalışan Warwick Saint üstlendi.

KAMPANYA KÜNYESİ

Reklamveren: Türk Telekom
Reklamveren Reklam Ekibi: Kemal Kaptaner, Ahmet Yaman
Reklam Ajansı: TBWA\ISTANBUL
CCO: İlkay Gürpınar
ECD: Volkan Karakaşoğlu  
Kreatif Direktör: Arkın Kahyaoğlu
Yaratıcı Ekip: Hüseyin Sandık, Bilge Tekin, Eser Yazıcı, Cem Çetin, Erhan Dursun, Eren Tolga
Marka Ekibi: Ömer Üstündağ, Ceyda Pehlivan, Ecem Taşcı 
CSO: Toygun Yılmazer
Stratejik Planlama Ekibi: Tuğyan Çelik, Can Çalışkan, Kerim Yeğin
Prodüksiyon Ekibi: Ceyda Kayaçetin Schulte, Erman Karahisarlı, İpek Savaş

Prodüksiyon: Depo Film
Post Prodüksiyon: Ambassadors & Sinefekt
Yönetmen: Marco Grandia
Müzik: Jingle House 
Beste: Uğurcan Sezen
Fotoğraf Prodüksiyon: 212 Studio
Fotoğrafçı: Warwick Saint
Medya Planlama: Rabia Esin Okutan
Medya Ajansı: Skala Media Solutions

​​​​​​​​​​​​Bülten tarihi: 16 Nisan 2016​​​​​