Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

35 Yaş Üstü Yetişkinleri İlk Kez İnternetle Tanıştırdı

Türk Telekom Grup şirketi TTNET’in "İnternetle Hayat Kolay" projesi, dünyanın en prestijli halkla ilişkiler ödülleri arasında gösterilen IPRA Altın Küre Ödülleri’nde Toplum İlişkileri kategorisindeödüllendirildi. Daha önce internetle tanışmamış kadınların ağırlık kazandığı 35 yaş üstü yetişkinlere internet okuryazarlığı kazandırmayı hedefleyen  “İnternetle Hayat Kolay” projesi, Altın Küre Ödülleri’nde Toplum İlişkileri kategorisinde ödül kazandı.

Türk Telekom Grup şirketi TTNET, ülke kalkınmasına değer katan projelerini kazandığı ödüllerle dünya çapında tescilliyor. Türk Telekom Grubu’nun bu amaçla hayata geçirdiği projelerinden biri olan “İnternetle Hayat Kolay” projesinin başarısı uluslararası platformda karşılık buldu. Gönüllü gençler ile internetle daha önce tanışmayan yetişkinleri buluşturan proje, kalkınmada öncelikli 20 ilde hayata geçirildi.

İnternetle Hayat Kolay projesi, IPRA (Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği) Altın Küre Ödülleri’nde Toplum İlişkileri kategorisinde ödüle layık görüldü.

30 bin kişiye internet eğitimi hedefi

Türk Telekom grup şirketi TTNET’in Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği işbirliği ile hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” sosyal sorumluluk projesiyle, kalkınmada öncelikli 20 ilde, daha önce internetin sunduğu olanaklardan faydalanmamış 35 yaş üstü, çoğu kadın yaklaşık 30 bin kişiye internet öğretilmesi hedefleniyor. 123 gönüllü gencin görev aldığı projede katılımcılara internetin güvenli kullanımı, e-posta kullanımı, e-devlet uygulamaları, görüntülü haberleşme, online bankacılık ve sosyal medyanın bilinçli kullanımı gibi konularda eğitimler veriliyor. ​​​​​​

​​​​​​​​​​​​

Bülten Tarihi: 04 Temmuz 2015​​​