Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom PİLOT’un 5. dönemi başlıyor, Girişimler PİLOT’la hızlanıyor

​​

Türk Telekom, Türkiye’de özel sektör tarafından hayata geçirilen ilk girişim hızlandırma programı olan PİLOT ile teknoloji girişimlerine destek olmaya devam ediyor. PİLOT, 5. dönem başvurularını www.turktelekompilot.com.tr adresi üzerinden alıyor.

Türk Telekom’un inovasyon odaklı teknoloji girişimlerini desteklemek, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve girişimlerle iş birliği yaparak müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmak amacıyla hayata geçirdiği PİLOT Girişim Hızlandırma Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı. Eğitim ve sağlık teknolojileri, yapay zeka, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti (Internet of Things – IoT), bulut tabanlı yazılım (SaaS), siber güvenlik, mobil uygulamalar ve iş çözümleri alanlarındaki girişimlerin öncelikli olarak destekleneceği 5. dönemde başvurular; PİLOT’un web sitesinde bulunan Başvuru sayfası üzerinden kabul ediliyor. PİLOT’a yapılan başvurular; iş birliği potansiyeli, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği, hedeflenen pazarın büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, iş modelinin tutarlılığı ve ekibin yetkinliği dikkate alınarak çeşitli perspektiflerden değerlendiriliyor.

PİLOT’tan girişimlere tam destek

PİLOT’a katılmaya hak kazanan her ekibe 75 bin TL nakit desteği ve Türk Telekom ile iş birliği fırsatı sunuluyor. Programa seçilen ekipler İstanbul’da ofis alanı, Türk Telekom’un güçlü teknoloji altyapısı ve mobil iletişim paketi imkânlarından faydalanabiliyor. Ayrıca program süresince ve sonrasında girişimlere çeşitli mecralarda Türk Telekom tarafından tanıtım desteği sağlanıyor.

PİLOT girişim hızlandırma programı

PİLOT’a katılan ekipler, 12 hafta süren girişim hızlandırma programı boyunca düzenlenen eğitim ve çalıştaylar ile fikirlerini başarıyla hayata geçirebilmek için izleyebilecekleri yöntemler hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Program kapsamında katılımcılar; yalın girişim, kullanıcı deneyimi, dijital pazarlama ve yatırımcı sunumu gibi konularda uzmanlardan eğitim alıyorlar.

Seçilen ekipler program boyunca Türk Telekom yöneticileriyle çalışma imkanı yakalarken, girişimcilik ekosisteminin önde gelen girişimcilerinden ve yatırımcılarından oluşan mentor ağına erişebiliyorlar. PİLOT’un sağladığı geniş mentor ağı sayesinde ekipler; kurumsal tecrübe, girişimcilik stratejisi ve kariyer hedeflerine yön verme konularında doğrudan bilgi sahibi olabilecekler.

Program sonunda ekiplerden, doğrulanmış bir iş modelini esas alan "Ana Fonksiyonlara Sahip Ürün" (MVP) ortaya çıkarmaları; geliştirdikleri MVP ve iş modellerini, seçkin yatırımcıların katıldığı ‘Demo Day’ etkinliğinde sunmaları bekleniyor.

Yatırımcı sunumunun ardından gelişkin bir melek yatırımcı ağına (angel investor network) ulaşan iş fikirleri, hibe ve sermaye desteği imkanı yakalar. Programdan bugüne kadar 35 girişim mezun olurken, bu girişimlere toplamda 1,2 milyon TL nakit desteği sağlandı.

Bülten Tarihi: 14 Mart 2017

 ​​​​