Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom sosyal sorumluluk projeleri ile PR News Ödülleri’nde 5 dalda finalde

Türk Telekom’un herkes için erişilebilir iletişim vizyonuyla hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, dünyanın en prestijli ödül organizasyonlarından PR News Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde beş dalda birden finale kaldı. 

Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon şirketi Türk Telekom’un herkes için erişilebilir iletişim vizyonuyla hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, uluslararası ödül organizasyonlarında takdir görmeye devam ediyor. Son olarak Türk Telekom’un Sesli Adımlar, Telefon Kütüphanesi ve İnternetle Hayat Kolay projeleri PR News Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri kapsamında beş kategoride birden finale kaldı.

Türk Telekom’un; İnternetle Hayat Kolay projesi Yılın Gönüllülük Programı, Kurumsal İşbirliği ve Sosyal Faydakategorilerinde; Sesli Adımlar projesi Toplumsal Marka Kampanyası’nda, Telefon Kütüphanesi ise Ürün Tasarımı kategorisinde ödüle aday gösterilen projeler arasında yer aldı. Sonuçlar, 15 Mart’ta Washington’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

İnternetle Hayat Kolay ile dijital uçurum ortadan kaldırıyor

Birleşmiş Milletler’in dünyaya örnek gösterdiği projeler arasında yer alan İnternetle Hayat Kolay, Türkiye’nin internet okuryazarlığı oranının artışına katkıda bulunarak, bilgiye erişimde eşit olanaklar  sunmaya öncelik veriyor. Böylece bölgesel ve ekonomik eşitsizlikler nedeniyle online hayata erişememiş ve dijital devrimi kaçırmış olan yetişkinlere internet eğitimi yoluyla çözüm sunuyor. Kalkınmada öncelikli illerde yaşayan 35 yaş üstü kadınları online dünya ile tanıştırmak ve üç yılda 30 bin yetişkine ulaşmak, projenin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.

Türk Telekom’un, Habitat Yönetişim ve Kalkınma Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile iki yıl önce hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” projesi PR News KSS Ödülleri’nde Yılın Gönüllülük Programı, Kurumsal İşbirliği ve Sosyal Fayda kategorilerinde finalde yarışacak.
Sesli Adımlar: Görme engelliler için sesli navigasyon

Türk Telekom, Sesli Adımlar projesiyle görme engellilerin alışveriş merkezi, hastane, havalimanı gibi kompleks yapılarda kimseye ihtiyaç duymadan bağımsız hareket edebilmelerine yardımcı oluyor. Görme engelliler, Sesli Adımlar uygulaması sayesinde akıllı telefonları üzerinden konum belirtebiliyor, aradıkları mağaza, sosyal alan, sinema, çıkış, danışma gibi alanlara sesli yönlendirmeleri takip ederek ulaşabiliyorlar. Dünyada kendi alanında ilk defa Türkiye’de gerçekleştirilen bu uygulama, Türk Telekom Mobil müşterisi olma zorunluluğu aranmaksızın, operatörden bağımsız olarak tüm görme engellilerin hizmetine sunuldu. Bugüne kadar toplam 15.000 kişinin indirdiği uygulamanın, çeşitli şehirlerdeki AVM'lere yayılması, havaalanı ve hastane gibi kamusal alanlarda da kullanılması hedefleniyor.

Sesli Adımlar projesi, PR News KSS Ödülleri Toplumsal Marka Kampanyası kategorisinde yarışacak.

Telefon Kütüphanesi yaklaşık 200 bin kez arandı, aranma süresi 3,5 milyon dakikayı aştı 

Türk Telekom‘un, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) ile birlikte hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk Telefon Kütüphanesi, bugüne kadar yaklaşık 200 bin kez arandı ve aranma süresi toplamda 3,5 milyon dakikayı aştı. 100 kitapla başlayan proje; tasavvuftan sanat tarihine, tiyatrodan biyografiye kadar farklı konularda bine yakın sesli kitaba ulaştı.

Telefon Kütüphanesi projesi ise PR News Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri, Ürün Tasarımı kategorisinde finale kalmaya hak kazandı.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Bülten Tarihi: 3 Mart 2016​​​​​​​​​​​​​