Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom, Sevgililer Günü’nü Orhan Veli’nin mektuplarıyla karşılıyor

Türk Telekom, yaklaşık bin eserden oluşan Telefon Kütüphanesi’ni bu yıl Sevgililer Günü’nde Orhan Veli’nin mektuplarıyla karşılamaya hazırlanıyor. Orhan Veli’nin sevgilisi Nahit Hanım’a yazdığı mektuplardan oluşan ve Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan “Yalnız Seni Arıyorum” kitabı, Sevgililer Günü’nde Türk Telekom Telefon Kütüphanesi aracılığıyla ünlülerin sesinden görme engellilerle buluşacak.

Türk Telekom, görme engellilere yönelik sesli kitapların yayınlandığı Telefon Kütüphanesi sosyal sorumluluk projesinde 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırlanan “Aşk Mektupları” projesine Orhan Veli ile adım atıyor.  Orhan Veli’nin sevgilisi Nahit Hanım’a yazdığı mektuplardan oluşan ve Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanan “Yalnız Seni Arıyorum” kitabı, Sevgililer Günü’nde ünlülerin sesinden Telefon Kütüphanesi dinleyicileriyle buluşacak. 

Orhan Veli’nin edebiyat öğretmeni Nahit Hanım’a olan sevdasıyla kaleme aldığı bu duygu yüklü mektuplar, Barış Arduç, Burak Özçivit, Buğra Gülsoy ve İlker Kaleli’nin aralarında bulunduğu ünlülerin sesiyle Türk Telekom Telefon Kütüphanesi’nde görme engelliler için hayat bulacak. 

Genç bir şairin kaleminden kırık bir aşk hikayesi

Orhan Veli’nin adını uzun süre sakladığı Nahit Hanım’a yazdığı mektuplar, Türk şiirinde Garip akımıyla çığır açmış ustanın aynı zamanda nasıl bir gönül ustası olduğunu kanıtlayan mektuplarından oluşuyor. Büyük ustanın 36 yıllık ömrüne neler sığdırdığını anlamamızı sağlayan, ince ince akan bir mağara suyu gibi dingin ve özenle kâğıda aktarılmış bu mektuplar, çekmecelerde geçirdiği 64 yılın ardından gizli saklı yaşanmış kırık bir aşk hikâyesini gözler önüne seriyor.

Türk Telekom Telefon Kütüphanesi 3,5 milyon dakika dinlendi

Türk Telekom Grubu’nun Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliği ile 3 Aralık 2011’deki Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk Telefon Kütüphanesi, dört yıldır kesintisiz ve ücretsiz olarak görme engellilere hizmet veriyor. Telefon Kütüphanesi, 2011 yılından bu yana 165 bin kez arandı ve aranma süresi 3,5 milyon dakikayı aştı.

100 kitapla başlayan proje bugün itibariyle dünya klasikleri, bilim kurgu ve tasavvuftan sanat tarihine, tiyatrodan biyografiye 50’den fazla kategoride, 1.000’e yakın sesli kitaba ulaştı. Türk Telekom Telefon Kütüphanesi 0800 219 91 91 numaralı ücretsiz hat üzerinden servise kayıt olan görme engellilere hizmet veriyor.

​​​​​​​​​​​​​​​​​Bülten tarihi: 29 Ocak 2016​​​​​​​​​​​​​​​​​​​