Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Ayşe Tolga “İyilik Sende” kitabını Telefon Kütüphanesi için seslendirdi

Türk Telekom sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi’nin son gönüllüsü ünlü oyuncu Ayşe Tolga oldu. Tolga, ilk yazarlık deneyimini yaşadığı ‘İyilik Sende’ kitabını Telefon Kütüphanesi için seslendirdi.

Türk Telekom’un Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) iş birliği ile görme engelli kitapseverlere ücretsiz sunduğu Telefon Kütüphanesi, yeni gönüllüleri ve kütüphaneye eklediği eserleri ile içeriğini zenginleştirmeyi sürdürüyor.  Son olarak ünlü oyuncu ve sunucu Ayşe Tolga, ilk yazarlık deneyimini yaşadığı ‘İyilik Sende’ kitabını seslendirerek Telefon Kütüphanesi projesine destek verenler arasına adını yazdırdı.

Türkiye’nin ilk Telefon Kütüphanesi’ne sesi ve kalemiyle destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade eden Ayşe Tolga sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok severek yazdığım ve içinde faydalı bilgiler olduğuna inandığım “İyilik Sende” kitabımdaki iyiliğin, Braille alfabesi ile basımı olmadığı için okuma şansına sahip olmayan dostlarımıza da ulaşmasını hedefledim. Ne mutlu ki hedefime Türk Telekom’un sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi vesilesiyle ulaşmış oldum. Kitabımı, bu proje için okurken ben de tekrar şifalandım; dinleyen herkese iyilik getirmesi niyetiyle okudum.”

Bedensel ve ruhsal olarak iyi olmanın yolları “İyilik Sende” kitabında

Oyunculuk dışında klinik aromaterapist ve bütünsel terapi uzmanı olarak da bilinen Ayşe Tolga’nın “İyilik Sende” kitabı, sanatçının yaşadığı on yıllık deneyimin ardından keşfettiği; zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak iyi olabilmenin ipuçlarını içeriyor. Tolga, kitabında kilo, selülit, yorgunluk, sivilce gibi bedensel boyutta yaşanan sağlık şikayetlerinin yanı sıra, depresyon, kaygı bozukluğu gibi ruhsal ve zihinsel sıkıntıların çözümüne yönelik bilimselliği kanıtlanmış yüzde yüz etkili pratik tariflerle insanların sahip olduğu “iyilik gücünü” nasıl geri kazanabileceklerini ve nasıl kullanabileceklerini hatırlatıyor.

Dört yılda yaklaşık 210 bin kez arandı, aranma süresi 4 milyon dakikayı aştı

Telefon Kütüphanesi, geçtiğimiz yılın sonunda hizmete alınan yeni kullanıcı dostu sesli menüsü ve zenginleştirilmiş içerik ve fonksiyonları ile 2016’nın ilk 3 ayında aranma oranını geçen yılın aynı dönemine oranla yaklaşık %30 artırmayı başardı. Bugüne kadar yaklaşık 210 bin kez aranan ve aranma süresi toplamda 4 milyon dakikayı aşan projede sesli kitap sayısı da 1.000’e ulaştı. Telefon Kütüphanesi’ni en çok arayan şehirler sırasıyla İstanbul, İzmir ve Ankara olurken bu illeri Erzurum, Bursa ve Sivas takip etti.

* Telefon Kütüphanesi 0800 219 91 91 numaralı hat üzerinden görme engelli kitapseverlere ücretsiz sunulan bir servistir. Bu servisten yararlanabilmek için görme engelli kullanıcıların engelli belgeleri ile birlikte GETEM’den şifre almaları gerekmektedir.

​​ ​​​​​​​​​​​​

Bülten Tarihi: 18 Mayıs 2016