Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Avea bir kez daha Yılın En İyi Çağrı Merkezi seçildi

10. Türkiye Çağrı Merkezi Ödül Gecesi, Avea’nın gurur gecesine dönüştü. Türk Telekom Grubu’nun mobil şirketi Avea, yıl boyunca müşteri ilişkilerinde hayata geçirdiği başarılı hizmetlerinin karşılığını, 10.Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’nde “Yılın En İyi Çağrı Merkezi” ödülüyle aldı. Şirket aynı zamanda, ödül organizasyonun 10’uncu yıl kutlamaları kapsamında verilen; “10 Yılda En Çok Ödül Alan Telekomünikasyon Firması” ile “10 Yılda En Çok Teknoloji Ödülü Alan Firma” ödüllerine de layık görüldü.

Türk Telekom Grubu’nun mobil şirketi Avea, IMI Conferences tarafından düzenlenen 10.Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri gecesinden üç ödülle birden döndü. Şirket; organizasyonun büyük ödülü olarak değerlendirilen, 250’den fazla çalışanı olan çağrı merkezleri kategorisinde rakiplerini geride bırakarak “Yılın En İyi Çağrı Merkezi” ödülüne layık görüldü. Avea aynı zamanda Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’nin 10’uncu yıl kutlamaları kapsamında verilen; “10 Yılda En Çok Ödül Alan Telekomünikasyon Firması” ile “10 Yılda En Çok Teknoloji Ödülü Alan Firma” ödüllerini de alarak bu alandaki liderliğini pekiştirdi.

Avea, en iyi müşteri deneyimi yaratan çözüm merkezi olma vizyonu eşliğinde yıl boyunca gerçekleştirdiği çalışmalarla bu ödülleri almaya hak kazandı. Avea’nın aldığı ödüllerle ilgili değerlendirmede bulunan Türk Telekom Grubu Bireysel Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat; “Müşteri deneyimine verdiğimiz önem sonucunda çözüm merkezi olarak sağladığımız müşteri memnuniyeti her geçen yıl katlanarak artıyor. Bizler her yıl bu alanda kendimiz için belirlediğimiz hedefleri daha da yükselterek çaba gösteriyoruz. Müşteri hizmetlerimizin daha da iyi olması adına gösterdiğimiz çabanın karşılığını, bu özel ödüllerle bir kez daha almış olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Özverili çalışmalarıyla bizi bu ödüle taşıyan çalışanlarımıza ve memnuniyetiyle bize cesaret veren müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Avea Çağrı Merkezi ödüllere doymuyor

2015 yılı, Avea Çağrı Merkezi için ödüllerle dolu bir yıl oldu. Yılın Çağrı Merkezi ve 10. yıl özel ödülleriyle birlikte Avea Çağrı Merkezi, bu yıl dokuzu “İş Dünyasının Oscar’ları” kabul edilen Uluslararası Stevie Ödülleri olmak üzere, toplam 12 ödülün sahibi oldu. Avea, 2013 yılında da Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’nde En İyi Çağrı Merkezi ödülüne layık görülmüştü.

Türkiye Çağrı Merkezleri Ödülleri’nde “En İyi Çağrı Merkezi” değerlendirmesi yedi ana kritere bakılarak yapıldı. Avea, Yılın Çağrı Merkezi Ödülü’nü; strateji, süreçler, insan kaynakları ve gelişim, planlama, teknoloji, performans sonuçları ve inovasyondan oluşan bu yedi temel kriterdeki başarılarıyla aldı.

Sektöre ve Türkiye’ye sürdürülebilir katkı!

Türk Telekom Grubu, çağrı merkezi sektörünün gelişimine, uzun vadeli ve sürdürülebilir katkı sağlama hedefiyle önemli yatırımlarda bulunuyor. Grup, bir taraftan sektörün gelişimi adına, iş süreçlerini iyileştirmeye yönelik çalışmalarda bulunurken, diğer taraftan sosyal sorumluluk çalışmalarına odaklanıyor; toplumsal ve ekonomik fayda yaratacak projeler hayata geçiriyor. Türk Telekom Grubu, özellikle Anadolu’da yaptığı çağrı merkezi yatırımları ile bölgesel istihdamın artmasına önemli katkılarda bulunuyor. Sektörde kullandığı çözümlerin niteliği itibariyle de Türkiye’nin kaynaklarına öncelik veriyor.

​​ ​​ ​​​​

Bülten Tarihi: 18 Ekim 2015​​​