Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom Grubu, Bridge Alliance İle Güçlerini Birleştirdi

  • Türkiye’nin en büyük entegre telekomünikasyon şirketi Türk Telekom Grubu, Asya-Pasifik Bölgesi’nin en güçlü mobil operatörlerini bir araya getiren, bölgenin en büyük mobil birliği Bridge Alliance’a katıldı.
  • Türk Telekom Grubu, 700 milyonun üzerinde müşteriye ulaşan Bridge Alliance’da Türkiye’yi temsil eden ilk şirket oldu.
  • Güney Kore, Hindistan, Japonya, Avustralya, Tayland, Hong Kong, Singapur, Tayvan,  Vietnam, Bangladeş, Sri Lanka, Burkina Faso, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gana, Gabon, Kenya, Malavi, Madagaskar, Nijer, Nijerya, Ruanda, Seyşeller, Filipinler, Sierra Leone, Tanzanya, Uganda, Zambiya, Macau, Malezya, Endonezya, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Kuveyt’te faaliyet gösteren en güçlü 36 mobil operatörü bir araya getiren Bridge Alliance; uluslararası dolaşım, makineler arası iletişim ve kurumsal alanda çalışmalar yürütüyor.
  • Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance ortaklığı; Grup ile Asya-Pasifik’in en güçlü operatörleri arasında; uluslararası dolaşım, makineler arası iletişim ve kurumsal hizmet alanlarında;  bireysel ve kurumsal müşterilere yeni ürünlerin ve katma değerli hizmetlerin sunulması amacıyla işbirlikleri ve anlaşmaların yapılmasına olanak sağlayacak.
  • Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance ortaklığı kapsamında, operatörler arasında yapılacak işbirlikleri; müşterilerin uluslararası dolaşımda Türk Telekom’un güçlü mobil şebekesinden avantajlı koşullarda faydalanabilmesine ve kaliteli müşteri deneyiminin sağlanmasına zemin hazırlayacak.
  • Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance ortaklığı; Türkiye ile Asya Pasifik ülkeleri arasında artan turizm ve ticaret trafiğinin ortaya çıkardığı uluslararası dolaşım ihtiyacını karşılamak ve bu alanda en kaliteli müşteri deneyimini sunmak için gerekli adımların atılmasına imkan verecek.

Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance ortaklığı; kurumsal alanda da global olarak rekabetçi avantajlar sağlayacak. Türk Telekom Grubu, bu işbirliği ile büyük ölçekli global şirketlere uluslararası dolaşım ve makineler arası iletişim alanında ortak teklif verebilecek. Böylelikle, Türk Telekom Grubu’nun kurumsal müşterilerine fayda sunacak birçok işbirliğinin de kapısı açılmış olacak.

Türk Telekom Grubu, Bridge Alliance üyeleri ile makineler arası iletişim ve nesnelerin interneti konularındaki ürün ve çözümler kapsamında da tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunabilecek. Grup böylelikle, bu konularda dünyada gelişen en yenilikçi teknoloji çözümlerini müşterileriyle buluşturma imkanına sahip olacak.

Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance işbirliği, 24 Kasım Salı günü, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Bridge Alliance CEO’su Eileen Tan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen imza töreninde duyuruldu.  

İmza töreninde konuşan Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir; Bridge Alliance; Asya-Pasifik bölgesinin lider 36 mobil operatörünü aynı çatı altında toplayan dev bir oluşum. Türkiye’nin en büyük entegre telekomünikasyon şirketi olarak bu dev oluşuma güç katacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bridge Alliance’a katılımımız; müşterilerimiz lehine değer yaratacak işbirliklerini hayata geçirmemiz için uygun zemini oluşturacak.  Yapacağımız anlaşmalarla, uluslararası dolaşım alanında bireysel ve kurumsal müşterilerimize, üye operatörlerin mobil şebekelerinden uygun ve avantajlı koşullarda yararlanabilme imkanı sunacağızdedi.

Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance’ın işbirliği ile iletişimde iki bölge arasındaki sınırların ortadan kalkacağını belirten Akdemir; “Dünya üzerindeki 700 milyon müşterinin özgürce, kolay ve ekonomik iletişim imkanına erişmesinde pay ve katkı sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bridge Alliance CEO’su Eileen Tan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’nin önemli bir turistik rota olma yolundaki yükselişini ilgiyle takip ediyoruz. Üyelerimizin bulunduğu bölgelerden Türkiye’ye yapılan seyahatlerin artması, Türkiye ile Asya ülkeleri arasındaki ticari ilişki ve yatırımların yoğunlaşması işbirliğimizin şekillenmesinde etkili oldu. Tüm bu gelişmelerin, hem bireysel hem de kurumsal alanda giderek artan bir uluslararası dolaşım ihtiyacı doğuracağını öngördük ve bu işbirliğini hayata geçirdik. Türkiye’nin en büyük entegre telekom şirketi Türk Telekom Grubu ile işbirliğimiz bu ihtiyaç ve potansiyele cevap vermekle kalmayacak, her zaman daha iyi bir müşteri deneyimi sunma konusunda imkanlarımızı seferber edeceğimiz,  yaşayan bir platform olacak.”​​​

Bülten Tarihi: 24 Kasım 2015