Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Çevik Stüdyo Uygulaması, Türk Telekom Grubu’na Ödül Getirdi

Türk Telekom Grubu, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan The International Business Awards’da “ Yılın İnsan Kaynakları Takımı ” kategorisinde gümüş madalyaya layık görüldü. Çevik Stüdyo uygulamasıyla alınan bu ödül, Türk Telekom Grubu’nun yenilikçi uygulamalarının başarısını uluslararası arenada bir kez daha tescil etti.

Türk Telekom Grubu, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan The International Business Awards’da “TTG Çevik Stüdyo: Dönüşümün Lideri Olarak İK” uygulamasıyla “Yılın İnsan Kaynakları Takımı” kategorisinde gümüş madalya kazandı. Yenilikçi insan kaynakları uygulamalarıyla gerek yurt içinde gerekse yurtdışında dikkat çeken Türk Telekom Grubu’nun aldığı yeni ödül, Grubun deniz aşırı ülkelerde başarılarına bir yenisi ekledi.

3 bin 700 başvuru arasından sıyrıldı

Türk Telekom Grubu “Yılın İnsan Kaynakları Takımı” kategorisinde aldığı madalyayı uluslararası birçok rakibini geride bırakarak kazandı. Türk Telekom Grubu, 60 ülkeden 3 bin 700 başvurunun yer aldığı ve tüm dünyadan 200’ün üzerinde jüri üyesinin oy kullandığı programda öne çıkarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

İş sonuçları iyileşti, verimlilik ve motivasyon arttı

Türk Telekom Grubu olarak ortaya koydukları çabaların böyle büyük bir uluslararası organizasyon tarafından ödüllendirilmesinin kendileri için çok değerli olduğunu söyleyen

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, aldıkları ödülle ilgili olarak şunları söyledi: “Türk Telekom Akademi bünyesinde yer alan TTG Çevik Stüdyo ile 2014 yılından beri satış, insan kaynakları, müşteri hizmetleri ve teknoloji fonksiyonlarında Çevik (Agile) yaklaşımları  kullanmak isteyen takımlara eğitim ve danışmanlık desteği veriyoruz. Süreç boyunca sunduğumuz bu olanaklardan faydalanan çalışanların iş sonuçlarının iyileştiğini, verimliliklerinin ve motivasyonlarının arttığını gözlemledik. Türk Telekom Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda bizi başarıya taşıyan insan kaynağının gelişimini önemli bir öncelik olarak görüyoruz. Çevikliği sadece bilgi teknolojilerine değil organizasyonumuzun tamamına yayılmış bir felsefe haline getirmeye çalışıyoruz. Çevik Stüdyo, Türk Telekom Akademi’nin öğrenme yaklaşımı ile paralel, klasik sınıf eğitimlerinden daha ileri boyutta bir öğrenme ve gelişim deneyimi yaşatabilmek için çevik takımlarla bir arada çalışarak takım üyeleri ile beraber yeni uygulamalar, süreçler geliştiriyor. Çevik Takım üyelerine işbaşında verilen bu destek sayesinde çeviklik daha hızlı algılanıyor ve takımların katkılarıyla geliştirilen uygulamalar takım üyeleri tarafından daha kolay benimseniyor, sahipleniliyor. Devam eden süreçte de grubumuzdaki çalışanların gelişimini sağlayacak insan kaynaklarına odaklı yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Dünyanın en prestijli ödüllerinden

The International Business Awards, 2002 yılından beri iş dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösterilen ve “İş Dünyasının Oscarı” kabul edilen Stevie Ödüllerinin 6 ana kategorisi altında yer alıyor. İş dünyasının her alanında başarıyı ödüllendirmek üzerine kurgulanan The International Business Awards’a her yıl binlerce şirketin yaptığı başvurular, farklı alanlarda uzmanlığıyla öne çıkan dev bir jüri organizasyonu tarafından değerlendiriliyor.​​

​​​​​​​​​​​​

Bülten Tarihi: 24 Ağustos 2015​​​