Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom Grubu İle Şükrü Saracoğlu’nda Hızlı ve Kaliteli Maç Keyfi

Türk Telekom Grubu, Türkiye’de futbolseverleri bir ilkle daha buluşturuyor. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, Türk Telekom Grubu’nun üstün teknolojisiyle baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi ve 4.5G’ye uyumlu mobil internet altyapısı ile Türkiye’nin ‘en akıllı stadı’ oluyor. Hızlı ve kesintisiz internetten, eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan kaliteli iletişime kadar birçok hizmetin bir arada sunulacağı bu yeni nesil statta,Fenerbahçe taraftarının maç keyfi yeni bir boyut kazanacak.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Türkiye’nin en akıllı ve 4.5G teknolojisine hazır ilk stadı oluyor. Türk Telekom Grubu’nun üstün teknolojisi ile baştan aşağı yenilenen internet altyapısı sayesinde, Fenerbahçe taraftarlarının statta maç keyfi yeni bir boyut kazanacak. Yeni nesil statta hızlı internetten, eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan kaliteli iletişime kadar birçok hizmet bir arada sunulacak.

Futbolseverleri Türkiye’de gerçek anlamda ilk kez en akıllı stat kavramıyla tanıştıracak olan dev projenin detayları, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat katıldığı bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

Herkesten önce Fenerbahçe taraftarı deneyimleyecek

Kadrosuna kattığı yıldız oyuncularla Türkiye’nin kombine satış rekorunu kıran Fenerbahçe, Türk Telekom Grubu’nun dev projesi ile yeni sezonda taraftarlarına yepyeni bir maç izleme deneyimi sunacak. Fenerbahçeli taraftarlar, Türk Telekom Grubu’nun yeni nesil altyapı hizmetleri ile statta, Nani kadar hızlı internet, Van Persie kadar kaliteli iletişim ve Volkan kadar güvenilir bağlantı imkanına sahip olacak. Statta bulunan on binlerce taraftar aynı anda kesintisiz telefon ve internet hizmetinin yanı sıra sorunsuz bir şekilde sosyal medya paylaşımında bulunup, interaktif uygulamalar ile Meireles kadar renkli ve eğlenceli vakit geçirebilecek. Üstelik Fenerbahçe taraftarı, Türk Telekom Grubu’nun teknolojisi sayesinde, bu eşsiz deneyimi herkesten önce yaşayacak.

Erkan Akdemir: Şükrü Saracoğlu’nu Türkiye’nin en akıllı stadı yapıyoruz

Törende bir konuşma yapan Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir; Türk Telekom Grubu olarak, teknolojideki liderliklerini, spora olan tutkularıyla aynı potada eriterek çok değerli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. “Teknolojik altyapımız ile Türkiye’de bir ilke daha imza atarak Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı Türkiye’nin ilk,  dünyanın ise sayılı ‘en akıllı statlarından’ biri haline getirmenin adımlarını attık” diyen Akdemir sözleri şöyle sürdürdü:

“Bu statta artık hızlı ve kesintisiz internetten, eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan yüksek kaliteli iletişime kadar birçok hizmet bir arada sunulacak. Üstelik Türk Telekom Grubu teknolojisi ile Fenerbahçe taraftarı bu eşsiz deneyimi herkesten önce yaşayacak. Çok kısa bir sürede tamamlanacak uygulamalarımızla birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, sadece ülkemizin değil, dünyanın en modern statlarından biri haline gelecek.”

Önder Fırat: Camiamıza Yakışan Bir İş Oldu

Türk Telekom Grubu ‘Yeni Nesil Stadyum’ projesinin taraftarlar için zengin bir deneyim ve kulüp içinse yeni fırsatlar sunacağını belirten Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat: “Bundan 10 yıl önce, içinde bulunduğumuz ve Fenerbahçe’nin kalbinin attığı bu statı, modern bir stada dönüştürerek bir ilki gerçekleştirmiştik. Bugünse, burada yeni nesil bir stadın müjdesini vermek üzere toplanmış bulunuyoruz. Stadımız, bir kez daha bir dönüşüm geçiriyor. Son dönemde, sessiz sedasız yürüttüğümüz kapsamlı bir proje ile büyük taraftarımıza yeniden ilkleri yaşatacak, çok farklı deneyimler sunacak dijital bir altyapı oluşturuyoruz. Türk Telekom Grubu teknolojisi ile taraftarımızın maç günü heyecanını ve coşkusunu yeni bir seviyeye taşıyor, standartları yeniden yükseltiyoruz” diye konuştu.

Dünyanın akıllı statlarından biri

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Yeni Nesil Stat Projesi, Türk Telekom Grubu’nun teknolojik çözümleri sayesinde taraftarlara, maç heyecanı ile gol sevincini daha coşkulu yaşamaları ve bu coşkuyu internet üzerinden paylaşmaları için pek çok yeni ve eşsiz uygulama sunuyor. Stada kurulan Wi-Fi altyapısı ile Fenerbahçeliler maç öncesi ve maç anında kesintisiz bir şekilde internete girip uygulamalardan faydalanabilecek. Ayrıca stadın, 4.5G ve diğer yeni nesil teknolojilere uyumlu mobil şebeke altyapısıyla taraftarlar akıllı telefonları üzerinden de hızlı ve kesintisiz internet deneyimi yaşayacak.

Kesintisiz bağlantının yanı sıra yenilikçi uygulamalarla, futbolseverlerin stat içinde daha kolay ve rahat hareket etmeleri sağlanacak. ‘Resmi Takım’ ve ‘Stadyum’ uygulamaları kapsamındaki özel içerikler, interaktif etkinlikler, yarışmalar ve çeşitli sürprizler ise projenin ilk aşamasında futbolseverlere sunulan yenilikler arasında yerini alacak.

Daha konforlu ve eğlenceli bir stadyum deneyimi

‘Stadyum uygulaması’ ile alışılagelmiş maç atmosferi tamamen değişerek, yeni nesil mobil çözümler ile tüm taraftarların maç anına her an dahil olabilmeleri sağlanacak. Taraftarlar maç öncesi maç ile ilgili önemli bilgileri alarak maç atmosferine hazırlanacak. Statta taraftarlar, kişiye özel karşılama mesajları ile karşılanacak, ‘Sanal Tur Uygulaması’ ile dijital stat turu yapabilecek. Uygulama ile taraftarlar koltuklarını ve yemek alanlarını kolaylıkla bulabilecek, yemek siparişinde bulunabilecek, stat içindeki kameralardan büfelerin önündeki kuyrukların uzunluğunu, kapı yoğunluğunu görebilecek.

Yeni Nesil Stat Uygulaması kapsamında, stattaki seyirciler,  maç öncesi ve sonrasında statta yapılacak yarışma, oyun, quiz gibi çeşitli aktivitelere interaktif bir şekilde katılabilecek. Statta, 500’ün üzerinde dijital ekran bulunacak ve ‘Stadyum Uygulaması’ ile stattaki bu ekranlar konuşabilecek. Taraftarların uygulama üzerinden gönderdikleri postlar, fotoğraflar, mesajlar tüm ekranlarda yayınlanacak. Dev ekranlar üzerinden taraftarlarla iletişime geçilip farklı uygulamalarla ses rekoru denemeleri, tezahürat paylaşımları, ödüllü oyunlar ve yarışmalar düzenlenecek.

Taraftar uygulaması ile stat dışında da renkli bir dünya

‘Resmi Takım Uygulaması’ ile taraftarlar, Fenerbahçe hakkındaki son dakika haberlerine, istatistiklere, puan durumu, canlı anlatım vb. takım ile ilgili tüm haberlere ulaşabilecek. Ayrıca uygulama içinden sağlanacak özel bir alan ile takım ile ilgili hiçbir yerde bulunmayan özel bilgilere, fotoğraf ve video görüntülerine ulaşabilecekler. Uygulamayı kullanan taraftarlar birbirleri ile uygulama üzerinden iletişime geçebilecek, mesajlaşabilecek. Takıma özel hazırlanan oyunlar ile eğlenceli bir deneyim yaşarken, anlık bildirimler ile yapılacak anket/quizlere katılarak takımdan özel hediyeler kazanma fırsatı yakalayacaklar.

400’den fazla noktadan kapsama sağlanacak

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’na kurulan 4.5G’ye hazır mobil ve baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi şebekesi ile stat içerisinde 400’den fazla noktadan kapsama sağlanacak. 50 binden fazla kişi, kesintisiz bir internet deneyimine sahip olabilecek.​​​

​​​​​​​​​​​​

Bülten Tarihi: 13 Ağustos 2015​​​