Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom Kamu Basketbol Turnuvası’nda heyecan başladı

Türk Telekom Grubu, düzenlediği ‘Kamu Basketbol Turnuvası’ ile Türkiye’nin önde gelen 16 kamu kurumunu bir araya getirdi. Renkli bir açılış gecesiyle başlayan turnuvanın finali 24 Ekim’de yapılacak. Şampiyon olacak takımın oyuncuları, ödül olarak Türk Telekom ile birlikte FIBA Eurocup’taki bir maça gitme hakkı kazanacak.

Türk Telekom Grubu ev sahipliğinde Türkiye’nin önde gelen kamu kurumlarını basketbol sahasında bir araya getiren ‘Kamu Basketbol Turnuvası’ yapılan kura çekimin açılış gecesinin ardından ilk tur maçları ile başladı. 16 Kamu kurumunun çalışanları yaklaşık 1 ay sürecek turnuva boyunca yeteneklerini parkede gösterecek. Türk Telekom Genel Müdürlüğü Ahatlıbel Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek turnuva 24 Ekim’de yapılacak final maçı ile sona erecek.

Açılış maçında kazanan Hazine Müsteşarlığı oldu

Turnuvanın startı tüm takımların katılımıyla düzenlenen renkli bir gece ile verildi. Türk Telekom Ankara Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede turnuvanın eşleşmeleri de belirlendi. Turnuvanın açılış maçında ise Muhasebat Genel Müdürlüğü ile T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı karşılaştı. Zorlu mücadelenin ardından T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı  rakibini 35-29 mağlup etmeyi başardı.  Günün ikinci maçında ise Yeni Mamak, Türkiye Petrolleri karşısında sahadan 47-29 galip ayrılan taraf oldu.

Şampiyon takım Eurocup yolcusu olacak

Turnuva boyunca kamu kuruluşlarının temsilcileri hem spor yapma, hem birlikte eğlenceli vakit geçirme imkânı yakalayacak. Konserler ve çeşitli etkinliklerle renklenecek organizasyon 24 Ekim’de Ankara’da yapılacak final karşılaşması ile sona erecek. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan takım Türk Telekom Basketbol Takımı’nın Eurocup’ta oynayacağı bir maça gitmek üzere yurt dışı ödülü kazanacak.

Türk Telekom Grubu Kamu Satış Direktörü Erkan M. Mızrak: “Kamu ile birlikteliğimiz, sporun birleştirici gücü ile taçlanacak”

Türk Telekom Grubu olarak ülkemizdeki kamu kurumlarına hizmet vermekten büyük gurur duyduklarını dile getiren Türk Telekom Grubu Kamu Satış Direktörü Erkan M. Mızrak “Türk Telekom Grubu olarak, ülkemizin kalkınmasında itici güç olduğuna inandığımız bilgi ve iletişim teknolojilerini, güçlü altyapımızla, ülkemizin dört bir köşesinde kullanıma sunuyoruz. Açılışını yaptığımız ‘Kamu Basketbol Turnuvası’nın da kamu kuruluşları ile birlikteliğimizi sporun birleştirici gücü taçlandırıp daha ileri bir noktaya taşıyacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Turnuvada 16 takım mücadele ediyor

Türk Telekom’un ev sahipliğinde yapılacak turnuvada Türk Telekom, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Hazine Müsteşarlığı, Keçiören Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, Muhasebat Genel Müdürlüğü, Roketsan A.Ş., T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, Mamak Belediyesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı şampiyonluk mücadelesi veriyor.

Turnuvada 4 Ekim Pazar gününün programı ise şöyle;

11.00 Muhasebat Genel Müdürlüğü - Meteoroloji Genel Müdürlüğü
11.40 Türkiye Petrolleri – Türk Telekom
12.20 Milli Savunma Bakanlığı – T.C. Sağlık Bakanlığı
13.00 Keçiören Belediyesi – DSİ
13.40 Hazine Müsteşarlığı – Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
14.20 Yeni Mamak – T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
15.00 T.C. Merkez Bankası – Roketsan
15.40 Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı – Devlet Hava Meydanları İşletmesi  ​​

​​​​

Bülten Tarihi: 03 Ekim 2015​​​