Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri’ne 3 Büyük Ödül Birden

Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri, Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) tarafından ikinci kez düzenlenen Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde “Yılın Web Sitesi” ve “Yılın Finansal Sonuç Açıklaması” olmak üzere iki farklı kategoride birden birinciliğe layık görüldü. Türk Telekom ayrıca “Yılın Faaliyet Raporu” kategorisinde de üçüncü oldu. Böylece şirket, TÜYİD tarafından üç kategoride birden ödüle layık görülerek önemli bir başarıya daha imza attı.

Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, bu yıl Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) tarafından ikinci kez düzenlenen Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde; Borsa İstanbul 100 Endeksi’nde yer alan şirketler arasında yapılan değerlendirmeler sonucu üç kategoride birden ödüle layık görüldü.

24 Kasım 2015'te İstanbul’da düzenlenen törenle açıklanan sonuçlara göre; Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri web sitesi bir kez daha yılın “En İyi Yatırımcı İlişkileri Web sitesi” seçildi. Türk Telekom aynı zamanda “En İyi Finansal Sonuç Açıklama” kategorisinde birinciliğe layık görülürken “En İyi Faaliyet Raporu” kategorisinde üçüncü sırada yer aldı.

Değerlendirme, alanında uzman denetim, vergi ve danışmanlık firması KPMG Türkiye tarafından yapılan kapsamlı bir derecelendirme sistemi baz alınarak sonuçlandırıldı. Ödüllerin finansal sonuç açıklama, yatırımcı ilişkileri web sitesi ve faaliyet raporu kategorilerinde verildiği geceye Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yatırımcı ilişkileri çalışanlarının yanı sıra Borsa İstanbul Genel Müdürü, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı ve TÜSİAD Başkan Yardımcısı katıldı.

Türk Telekom geçtiğimiz yıl yapılan değerlendirmelerde ise “En İyi Yatırımcı İlişkileri Web sitesi” kategorisinde birinci, “En İyi Finansal Sonuç Açıklama” kategorisinde ikinci, “En İyi Faaliyet Raporu” kategorisinde ise dördüncü sırada yer almıştı.

 “En iyisini yapmaya bundan sonra da gayret edeceğiz”

Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri ekibi adına ödülleri, Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Onur Öz aldı. Öz, törende yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Türk Telekom Grubu olarak, tüm iş süreçlerimizde, geleceği düşünerek hareket ediyor, dünyada kabul görmüş standartları uygulamaya alıyoruz. Türkiye’nin ilk, dünyanın ise sayılı entegre telekom şirketlerinden biri olma sorumluluğuyla, ödül aldığımız kategorilerin yanı sıra faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda yenilikçi ve fark yaratan iş modellerini ve uygulamalarını hayata geçiriyoruz. Bu bakış açısıyla, verdiğimiz hizmetin kalitesini artırmaya ve bu alanlardaki başarı çıtasını Türk Telekom Grubu olarak üst noktalara taşımaya kararlıyız.”

Yatırımcı İlişkileri kapsamında hayata geçirilen çalışmaların, Türkiye’de yatırımcı ilişkilerinin gelişimini en fazla destekleyen kuruluş olan TÜYİD tarafından bir kez daha ödüllendirilmesinden mutluluk duyduklarını ifade eden Onur Öz, konuşmasına şu sözleri ile son verdi: Üç farklı kategoride almış olduğumuz bu ödülleri, başarılarımızın değerli bir kazanımı olarak değerlendiriyoruz. Bu değerli ödülleri kazanmamızı sağlayan, liderliğini yapmaktan gurur duyduğum yatırımcı ilişkileri ekibine ve değerli desteklerinden dolayı şirket yönetimimize teşekkürlerimi sunuyorum.”

​​​

Bülten Tarihi: 25 Kasım 2015