Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom Basketbol Takımı’ndan Dünya Engelliler Günü’nde “Engelleri birlikte sevgiyle aşalım” mesajı

​Türk Telekom Basketbol Takımı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarımızı unutmadı. Başkent ekibi, Bursaspor Durmazlar’ı ağırladığı maça, Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekmek amacıyla “Engelleri Birlikte Sevgiyle Aşalım” pankartıyla çıktı. Maç öncesi gerçekleştirilen seremonide ise İstiklal Marşı, işitme engelliler tarafından işaret diliyle okunurken, maçın başlama atışını işitme engelli bir genç yaptı.

Türk Telekom Basketbol Takımı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Bursaspor Durmazlar Basketbol Takımı ile karşılaştığı maçta engelli vatandaşları unutmadı. Erişilebilirlik, eğitim, sağlık ile sosyal ve çalışma yaşamına dahil olma gibi konularda engellilerin karşılaştığı sorunlara dair farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 13. hafta karşılaşmasında başkent ekibi sahaya, Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekmek amacıyla “Engelleri Birlikte Sevgiyle Aşalım” pankartıyla çıktı. Şampiyonluk mücadelesi veren Türk Telekom Basketbol Takımı’nın pankartı ve maç öncesinde engellilere yönelik yapılan etkinlikler taraftarlardan da büyük ilgi gördü.

İstiklal Marşı işaret diliyle okundu, başlama atışını işitme engelli genç yaptı

Ankara’daki TOBB ETÜ Spor Salonu'nda gerçekleştirilen basketbol maçı seremonisinde ise işitme engelliler tarafından İstiklal Marşı işaret diliyle okunurken, işitme engelli bir genç ise basketbol müsabakasının başlama atışını yaptı.

Bülten Tarihi: 4 Aralık 2016

​​