Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Teknoloji İle Hayal Gücü Gerçeğe Dönüşecek

Teknolojinin hayatımıza getireceği en önemli farklılık hayallerimizin hızla gerçeğe dönüştüğünü görmek olacak. Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, Türk Telekom’un bu dönüşümdeki yerini ve 10 yıl sonrasına ilişkin vizyonu paylaştı.

Dijital Pazarlama dünyasının en önemli organizasyonlarından “Digital Age Summit”, 11-12 Mayıs tarihlerinde  “Next 10” temasıyla İstanbul Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi. Dijital dünyanın gelecek 10 yılına odaklanan zirvede, insanların hayatlarını kökten değiştirebilecek dijital gelişmeler konuşuldu. Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, “Teknoloji hayal gücümüzü hayata geçiriyor ve bundan 10 yıl önce hayal edemediklerimizi gerçeğe dönüştürüyor. Türk Telekom olarak altyapımız ve üzerine inşa ettiğimiz teknolojilerle hayalleri gerçek kılıyor; insanları, kurumları, şirketleri birbirine bağlayarak toplumsal fayda sağlıyoruz” dedi.

Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Digital Age Summit, pazarlama ve iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. ‘Next10’ teması ile gerçekleştirilen zirvede insanların hayatlarını kökten değiştirebilecek dijital gelişmelere ışık tutuldu. Rori DuBoff, Glen Gilmore, Robin Raven ve Navid Hadzaad gibi dünyaca ünlü konuşmacıların yer aldığı etkinlikte dijital dünyanın geleceğine odaklanılırken, son 10 yılda teknolojide iz bırakan konulardan hareketle gelecek 10 yıla dair bir projeksiyon ortaya konuldu. Etkinlik dört alt ana başlık etrafında işlendi. Etkinlik katılımcıları, bu 4 bölümde yaşanan gelişmelerin yakın gelecekte hayatımızı nasıl kökten değiştireceğini ilk ağızlardan öğrenme imkanı buldu.

Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar ”Geleceği sahiplenmek için teknolojiyi kullanmanın kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak, “Bizim için önemli olan teknolojiyi; ilham veren, inovasyonu tetikleyen ve hayalleri gerçekleştiren bir araç olarak herkese ulaştırmak ve teknolojiyi en verimli şekilde insanların hizmetine sunmaktır.” dedi.

Teknolojinin, özünde hayallerimizi gerçekleştirmemizi sağlayacak bir araç olduğunu vurgulayan Mert Başar, “Teknoloji hayal gücümüzü hayata geçiriyor ve bundan 10 yıl önce hayal edemediklerimiz gerçeğe dönüştürüyor. Türk Telekom olarak altyapımız ve bu altyapı üzerine inşa ettiğimiz teknolojilerle hayalleri gerçek kılıyor; gerek verileri anlamlandırarak, gerekse insanları, kurumları, şirketleri birbirine bağlayarak toplumsal fayda sağlıyoruz. Sağlıkta, eğitimde, güvenlikte ve toplumsal yaşamın içinde pek çok alanda teknolojiyi kullanarak insan hayatını kolaylaştıracak pek çok servis sunuyoruz. En ücra köydeki bir vatandaşımızın yurtdışında çocuğuyla iletişim kurabilmesi için ya da Türkiye’nin herhangi bir yerindeki küçük bir işletmenin dünyanın bir diğer ucundaki bir alıcıyla ticaret yapabilmesine imkan sağlıyoruz” diye konuştu.

​​​​​​​​​​​​​​​​​Bülten Tarihi: 11 Mayıs 2016​​​​​​​​


​​