Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Türk Telekom “İçindeki Yazarları Keşfediyor”

​​

Türk Telekom, 34 binden fazla çalışanı arasındaki yazarları keşfediyor. Türk Telekom Akademi ve İç İletişim Direktörlüğü’nün hayata geçirdiği “İçimizdeki Yazarları Keşfediyoruz” projesiyle şirket, çalışanları arasındaki yetenekli kalemleri ortaya çıkarıp, kitaplarını yayınlayacak. Çalışanlarının uzmanlık alanlarını destekleyerek motivasyonlarını artırmak isteyen Türk Telekom, şirket içinde seçilen yazarların kitaplarını iki aylık periyotlarla Türkiye’nin 81 ilindeki çalışanlarıyla buluşturacak.

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, Akademi ve İç İletişim Direktörlüğü çatısı altında, "İçimizdeki Yazarları Keşfediyoruz" projesini hayata geçirdi. Çalışanlarının yeteneklerini keşfetmek ve desteklemek amacıyla başlatılan proje ile Türk Telekom, şirket içerisindeki yetenekli yazarların ilgi duydukları alanlara dair araştırma konularını, bilgi birikimini ve deneyimlerini çalışanları ile buluşturmak üzere kitaplaştırmayı hedefliyor. Türk Telekom Kitap İnceleme Komisyonu tarafından seçilen çalışmalar, iki aylık periyotlarla basılarak Türk Telekom çalışanlarına sunulacak.

Proje kapsamında yayımlanan ilk kitap, Türk Telekom İşe Alım Grup Müdürü Mehmet Erkan Aydın’ın Oğuz Erdoğan ile birlikte kaleme aldığı “İŞte Mülakat - Yurdum İnsanı İş Görüşmesinde” oldu. 25 bin mülakat deneyiminden seçilerek anlatılan gerçek hikayelerin yer aldığı kitap; İnsan Kaynakları alanında çalışmak isteyenler, İK alanında çalışanlar ve mülakat deneyimine dair fikir edinmek isteyenler için öğretici olmasının yanı sıra işsizlik ve işe ihtiyaç üzerine de düşünmeye sevk ediyor.

Türk Telekom çalışanları arasında yazma yeteneğini desteklemenin yanı sıra düzenli okuma alışkanlığını geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla da yürütülen "İçimizdeki Yazarları Keşfediyoruz" projesi ile ilgili açıklamada bulunan Türk Telekom Akademi ve İç İletişim Direktörü Mehmet Aldanmaz şunları söyledi: “Türk Telekom Akademi çatısı altında başlattığımız “İçimizdeki Yazarları Keşfediyoruz” projemizle çalışma arkadaşlarımızın iş dışı yaşamlarında da başarılı olabilmelerine ve hayallerini gerçekleştirebilmelerine destek oluyoruz. Bu projeyle birlikte hem yazarlarımızın birikimlerini çalışanlarımıza ulaştırmak, hem de okuma kültürünü canlandırarak yeni bir kültür hamlesi başlatmak; sadece teknolojide değil, kültür ve sanat alanlarında da ülkemize değer katmak istiyoruz. Türk Telekom olarak, insan kaynağına yaptığımız yatırımla, Türk Telekomluların sürekli gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Bülten Tarihi: 1 Ağustos 2017

​​​​​​