Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Uluslararası Arenada Büyük Başarı

Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları düzenlenen badminton, shokotan ve bilek güreşi turnuvalarında toplam 3 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı. Slovenya’nın Mirna şehrinde gerçekleştirilen Dünya Gençler Puan Turnuvası’nda Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanırken, 7. Avrupa Shotokan Özel Karate Şampiyonası’nda ise Kulüp sporcuları Kumite ve Kata dalında 1 altın ve 4 bronz madalya kazanıp kürsüye çıktılar. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında ise Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcusu sağ  ve sol kolda iki altın madalya kazandı.  

Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları, Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor

Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları, son dönemde katıldıkları uluslararası karşılaşmalarda farklı branşlarda madalya alarak bayrağımızı dalgalandırdı. ErzincanTürk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları, Slovenya’nın Mirna şehrinde gerçekleştirilen Dünya Gençler Puan Turnuvası’nda 2 gümüş ve 1 bronz madalyanın sahibi oldu. İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 7. Dünya Shotokan Özel Şampiyonası’nda ise Türk Telekom Ankara Spor Kulübü sporcuları 1 altın ve 4 bronz madalya sahibi oldu.  Malezya'nın Kuala Lumpur şehrinde düzenlenen ve 15 ülkeden sporcuların katıldığı Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında ise Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcusu sağ  ve sol kolda iki altın madalya kazandı.   

Badminton’un minik yıldızları raketleriyle büyüledi

Türk Telekom Amatör Spor Kulübü Badminton Milli Takım oyuncuları, 27 ülkenin katıldığı turnuvada final oynama başarısı göstererek ikinci oldu ve gümüş madalya almaya hak kazandı. Badminton Milli Takım Antrenörleri Murat Sönmez ve Uğur Erçetin’in çalıştırdığı Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları Nazlıcan İnci, Bengisu Erçetin, Emre Sönmez ve Mehmet Çapar, turnuvanın en küçük sporcuları olmalarına rağmen iki branşta da dereceye girme başarısı gösterdi.. Çift kızlar kategorisinde Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin gümüş madalya kazanırlarken, tek bayanlar kategorisinde yine Bengisu Erçetin üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Turnuva sonucunda kişisel puanlarını da artıran milli sporcular, Peru’da Kasım 2015 tarihlerinde yapılacak olan Dünya Gençler Badminton Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Kumitenin Avrupa Şampiyonu Türk Telekom’dan

26 ülkeden 2 bin 371 sporcunun katıldığı 7. Dünya Shotokan Özel Şampiyonası’nda ise Türk Telekom Ankara Spor Kulübü sporcuları farklı branşlarda madalya kazandı. Şampiyonada Türk Telekom Ankara Spor Kulübü sporcusu Ömer Faruk Çakır, 6-7 yaş kategorisinde Kumite dalında Avrupa Şampiyonu oldu. Antrenör Osman Çakır’ın çalıştırdığı sporculardan Muhammed Ali Özcan, Kata dalında Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya kazanırken, Rumeysa Çakır ve Zeynep Rana Özcan ise Kumite dalında Avrupa üçüncüsü oldu. Kulübün bir diğer sporcusu olan Ahmet Selim Kısa ise 12-13 yaş kategorisinde, Kumite dalında Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalyaya uzandı.

Erzurum Türk Telekom’un Sporcusu Gökhan Seven ise 26 Eylül-04 Ekim 2015 tarihlerinde Malezya'nın Kuala Lumpur şehrinde düzenlenen ve 15 ülkeden sporcuların katıldığı Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında sağ  ve sol kol olmak üzere Türkiye’ye iki altın madalya kazandırdı.  

10 yılda 30 binden fazla genç sporcu yetiştirdi

Gençlerin çevreleriyle iletişim becerilerini geliştirmede sporun etkisinden hareket eden Türk Telekom, sporun alt yapısına yaptığı yatırımlarla 10 yılda 30 bini aşkın genç sporcunun yetişmesini sağladı. 45 ilde, 46 spor kulübüyle basketboldan eskrime, atletizmden kayak ve tenise 29 branşta 5 binden fazla sporcuya destek olan Türk Telekom’un sporcuları arasında, milli takıma seçilme başarısını göstererek Türkiye’yi yurt dışında temsil eden ve çeşitli derecelerle gurur kaynağı olan yüzlerce genç de bulunuyor.

​​​​

Bülten Tarihi: 24 Kasım 2015