TTake Hakkında

Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE) 2010 yılında kuruldu. TTAKE, bir deprem ülkesi olan ülkemiz gibi yer kürenin değişik yerlerinde meydana gelebilecek doğal afet ve kazalarla birlikte arama kurtarma gerektiren her türlü durumda olayın gerçekleştiği noktaya; gerektiğinde kullanılmak üzere alınmış hazır durumda bekletilen alet-edevatlarla, AFAD ile koordineli bir şekilde olay yerine çok hızlı bir şekilde ulaşarak arama ve kurtarma çalışmalarını yürütür.

TTAKE Her Yerde

Türkiye genelinde 12 ayrı bölgede faaliyet gösteriyoruz.

Faaliyet Bölgeleri
ttake-harita

Görüşlerini Paylaş

Faaliyetlerimiz hakkındaki görüşleriniz bizim için değerlidir.

Bize Yazın
gorus-paylas

TTake Haberleri

AFAD Arama Kurtarma Akreditasyon Sertifika Belgesi

Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi (TTAKE), kurulduğu günden bu yana Türkiye'nin dört bir yanında doğal afetlere karşı insanımızın yardımına koşmaya devam ediyor.

Devamını Oku

TT Kreş Deprem Eğitimi

TTAKE Ankara Merkez ve İstanbul Destek Ekip üyesi arkadaşlarımız, Ankara ve İstanbul'da bulunan Türk Telekom kreşlerimizde “Deprem Bilinçlendirme" semineri verdiler.

Devamını Oku

Kahramanmaraş Pazarcık Depremi

Depremin gerçekleştiği 04.17 saatinden yaklaşık 10 saat sonra Hatay 600 Evler mevkisin de kurtarma faaliyetine başlayan Ankara Merkez Ekibimiz daha sonra kendilerine katılan İstanbul ve Erzurum Destek Ekipleri ile birlikte bulundukları alanda birçok depremzedeyi enkaz altından çıkartmıştır.

Devamını Oku