Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

eSIM Teknolojisi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kart ya da çip biçiminde fiziksel bir nano SIM gerekmeden, operatörün sunduğu hücresel veri planının etkin biçimde kullanılmasına olanak sağlayan dijital sistemlere eSIM denir ve bu ürün, SIM kart dijitalleşmesine yönelik bir teknolojik kullanımdır. Bu teknoloji, kullanıldığı cihazların üretiminde bütünleşik olarak sunulur ve uzaktan yönetilebilir.

Yeni nesil teknoloji kullanımı anlayışına hitap eden bu sistem, lot alanında maliyetten tasarruf edilmesini sağlar. Bu teknoloji, mobil cihazlar ve tablet gibi sıkça tercih edilen cihazlarda aktif olarak hücresel veri planlarının kullanımını sağlar.

Türk Telekom eSIM ürünlerini tercih etmenin kullanıcılara sunduğu bazı avantajlar bulunur. Bu avantajlar ise şu şekildedir:

  • Birden fazla operatörün planlarının aynı anda tutulması mümkündür.
  • Aynı ürün üzerinden kişisel hesap veya iş hesabı gibi profiller oluşturulabilir.
  • Ayrı ses ve veri planları alınabilir.
  • Farklı ülkelerde de hücresel veri kullanımı ve veri paylaşımı yapılabilir.

eSIM Teknolojisinin Özellikleri

İngilizce kökenli embedded SIM kavramının kısaltması olan bu ürünler; yerleştirilmiş SIM’leri ifade eder. BTK kapsamında geliştirilen Türk Telekom eSIM teknolojileri, oldukça geniş kitleler tarafından tercih edilir.

Bu sistem, operatör profilinin ayrışmasını sağlar. Dolayısıyla kullanılan tek bir SIM ile birden fazla kullanıcı profilinin elde edilmesi mümkündür. Ayrıca bu teknolojilerle kullanılan kartlar uzaktan programlanabilir özelliktedir. Siz de Türk Telekom eSIM teknolojisini tercih ederek, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.​​