Mehmet Ertekin Türk Telekom Pazarlama Kıdemli Uzmanı

06.11.2023

TTAKE Araç Teslim Töreni

Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi (TTAKE), tamamı Türk Telekom çalışanlarından oluşan ve gönüllülük esasına dayanan bir sivil savunma hareketi olarak Şirketimiz bünyesinde faaliyet göstermektedir.

2010 yılında kurulan TTAKE günümüzde tamamı çalışma arkadaşlarımızdan oluşan 200 arama kurtarma gönüllüsü ile Türkiye'de ve dünyada meydana gelebilecek her türlü doğal afet, doğal kaza ve arama kurtarma faaliyeti gerektiren diğer olumsuz koşullarda yetkisi ve imkanı dahilinde, olay yerine mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ulaşarak zor durumda kalanlara yardım etmeyi amaçlamaktadır.

Bu kapsamda merkez ekip tarafından başarı ile tamamlanan AFAD akreditasyon sürecine bölge destek ekiplerimiz de dahil olmuştur. Tüm bölgelerimizde yer alan ekiplerimizin hareket ve imkan kabiliyetlerini daha da artırmak, olaylara daha çabuk müdahil olabilmek adına envanterlerine arama kurtarma araçları da eklenmiştir.

26 Ekim tarihinde düzenlenen TTAKE Ekip Liderleri, yardımcıları, merkez ekip üyeleri, TTAKE Danışmanı Hakan Korkut ve Tesis Yönetimi Direktörümüz Kutluhan Önal'ın katılımı ile Ankara Genel Müdürlükte gerçekleşen törende, yıl boyunca ekiplerimizin yaptıkları faaliyetler ele alınmış, önümüzdeki yılın planlaması yapılmış ve fikir alışverişleri gerçekleşmiştir.