Bir dizüstü bilgisayara bakan bir grup kadın

Bir dizüstü bilgisayara bakan bir grup kadın

Tamamlanmış Proje

Kadınların bilgi ve iletişim teknolojileri, e-hizmetler ve e-ticaret gibi konularda bilgilerini artırmayı amaçlayarak 2019–2021 yılları arasında "Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay" projesini hayata geçirdik. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iş birliği ile yürüttüğümüz proje ile, iş kurmaya ve kurdukları işleri geliştirmeye çalışan kadınların online platformları daha etkili kullanmasını hedefledik.


Hedefi Olan Kadına İnternette Hayat Kolay projesi ile kadınlara; pazarlama, dijital pazarlama, marka, patent, pazar araştırması, sosyal medya araçları, reklam verme ve ödeme sistemleri hakkında eğitimler verdik. Bu eğitimlerle girişimci potansiyeli olan kadınların bilişim teknolojilerini ve dijital platformları etkili kullanma becerilerini artırmayı ve üretim ekonomisine katılmalarını teşvik etmeyi amaçladık.


Proje ile 5.000 kadına dijital pazarlama eğitimleri verdik ve eğitimlerden yararlanan kadınlar arasından belirlenen 500 katılımcı ile tasarım odaklı düşünme atölyeleri gerçekleştirdik. Bu atölyeler ile temel olarak, kadınların yenilikçi çözümler üretme, analitik araştırma, kullanıcı odaklı perspektif ve problem çözme becerilerini geliştirdik. Eğitim ve atölyelerin devamında da 100 kadına işlerini geliştirmeleri konusunda mentorluk desteği sağladık.

​​