Türk Telekom Fiber İnternet Her Yerde!

Fiber altyapımızla Türkiye’nin dört bir yanındayız.

Türkiye’nin fiber optik kablolarımızla döşedik, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Güçlü altyapımız ile evlerde en hızlı internet deneyimini sunuyoruz, b​u sayede milyonlarca müşterimizin ilk ve sürekli tercihi fiber internet hizmetimiz oldu.

Tercih ediyorlar, çünkü,

Evlerinde birçok cihazla internete bağlanmaya ihtiyaçları var,

Dizi film izliyor, müzik dinliyor, oyun oynuyor, bazıları Smart TV ile internete bağlanıyor, kısacası hız onlar için ilk sırada,

Türk Telekom’un güçlü altyapısına güveniyorlar,

Yıllardır bu işi yapıyorlar, fiber interneti en iyi tabii ki Türk Telekom sağlar diye düşünüyorlar,

  • Sadece ilk alım şartlarına bakmıyor, abonelik sonrası olası ihtiyaçları da göz önünde bulunduruyorlar,
  • Türk Telekom’un hizmetinin arkasında olduğunu biliyorlar, Destek ihtiyacında her an Türk Telekom’a ulaşabileceğinin farkındalar, İlk kurulum anında ve daha sonra ihtiyacı olduğu anda işini ehli ve çözüm odaklı ekiplerinin eve kadar hizmet verdiğini deneyimliyorlar.

Türk Telekomdan aldığınız modemlerimiz tak çalıştır özelliklidir. Yapmanız gereken tek şey ilgili kabloları bağlamaktır. Kablo bağlantıları için modem kutunuzda bulunan ADSL/Fiber Kolay Kurulum Kılavuzu’dan yararlanabilirsiniz.

Kullanım Klavuzları​​

Modem Kurulum Videoları​


​​​​​​IP numarasi, internete her girişte kullanıcıya sistem tarafından atanan bir nevi kimlik numarasıdır. Bu sayede bilgisayarlar arası veri iletişimi mümkün kılınır.

IP (internet protokol) numaraları protokol kapsamında sınırlı olduğundan normalde her bağlantı için dinamik yapıda rastgele atanmaktadır. Yani internetten çıkıp tekrar girdiğinizde IP numaranızın değiştiğini görürsünüz. Eğer bu numaranın size özel tanımlanarak hiç değişmemesine ihtiyacınız varsa, internet bağlantınıza ek olarak Statik-IP ürününü kullanmanız gerekir. Bu durumda size atanan IP numarası bir başka kullanıcıya atanmaz ve her zaman bileceğiniz bu sabit IP numarasını internet dünyasında bir nevi adres olarak kullanabilirsiniz.

Statik IP bilgisayarınıza değil, bağlantıyı yaptığınız modeme verilir. Böylece aynı modemden bağlantı yapan birden çok bilgisayar kullanımları için de Statik IP hizmeti geçerlidir.

Statik IP ​genellikle; bilgisayara uzaktan erişim, oyun sunucusu, web - alan adı hizmeti, e-posta sunucusu, uzaktan masaüstü yönetimi, FTP hizmeti, video konferans, VoIP, VPN gibi uygulamalar için kullanılmaktadır.

Bu ve benzeri uygulamalar için atanacak Statik IP kullanımlarında güvenlik tedbirlerinin maksimum seviyede alınması gerekmektedir.

3 Ocak 2024 tarihinden itibare​n geçerli olmak üzere Statik IP hizmetinin fiyatı vergiler dahil aylık 114 TL'​dir.​​


​​

DSL Aboneleri İçin

3 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Statik IP hizmetinin fiyatı vergiler dahil aylık 114 TL'dir.​

DSL Aboneleri İçin
Statik IP TürüAylık Fiyatlar​
Aylık Tekli Statik IP114 TL​
Yıllık Tekli Statik IP1140 TL​
​​

Bu ücretler G.SHDSL aboneleri için geçerlidir.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

G.SHDSL Aboneleri için

G.SHDSL Aboneleri için
Statik IP TürüAylık Fiyatlar
Çoklu Statik IP-2'li14,04 TL​
Çoklu Statik IP-4'lü20,82 TL​
Çoklu Statik IP-8'li31,22 TL​
Çoklu Statik IP-16'lı46,82 TL​
Çoklu Statik IP-32'li72,84​ TL ​
Çoklu Statik IP-64'lü104,06 TL ​
Çoklu Statik IP-128'li130,08 TL
Çoklu Statik IP-256'lı156,10 TL
​​