Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni web teknolojileriyle hazırlandı. Sitemizi en iyi şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyebilir ya da güncel başka bir tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

KAPAT

Mahallemde Türk Telekom Fiber İnternet Altyapısı Var mı?

Türk Telekom fiber internet hizmetinden yararlanabilmek için bulunduğunuz bölgede belirli bir altyapı yeterliliği olması gerekir. Türkiye’nin birçok bölgesinde bu hizmetin sunulması için gerekli olan altyapı sistemi mevcuttur. Mahallenizde Türk Telekom fiber internet altyapısı bulunup bulunmadığını buradan öğrenebilirsiniz. Kapsama haritasında, bu altyapının bulunduğu bölgeler ayrıntılı biçimde belirtilir ve altyapı yoğunluğuna dair bilgi verilir.

Kullanıcıların veya yeni müşterilerin fiber internet talebinde bulunmaları ya da geçiş yapmaları için bölgede bulunan altyapının durumunu sorgulamaları gerekir. Bu hizmet için bölgede gerekli başvuru oranına ulaşıldığında gerekli altyapı hizmeti sunulur. Ancak bazen gerekli başvuru oranına ulaşıldığı hâlde bu hizmet sağlanamayabilir. Buna örnek olarak coğrafi koşulları vermek mümkündür. Coğrafi koşullar uygun olmadığında, gereken altyapı sistemi kurulamaz. Ayrıca yapılan fizibilite çalışmalarında uygun ortama erişilmemesi durumlarında da altyapı çalışmaları farklı bölgelere doğru genişler.

Türk Telekom Fiber İnternet Kapsama Haritası

Bilgilerin elektrik akımı olarak değil ışık şeklinde iletilmesi ile oluşturulan sistemler, fiber optik internet sistemleridir. Uzak mesafeler arasında iletimin hızlı biçimde sağlanması için fiber optik kablo ağları kullanılır. Fiber altyapı sistemleri aynı anda birden fazla iletiyi taşıma gücü bulunan gelişmiş teknolojilerdir. Bu teknoloji, hızlı veri akışı ve kesintisiz bağlantı hizmeti için sıkça tercih edilir.

Fiber internetin ADSL’den ve diğer sistemlerden farklı olan özellikleri bulunur. Bunlar özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Yaklaşık 1 Gbps internet hızına ulaşılması mümkündür.
  • Aynı altyapı ile daha yüksek hız erişilirken daha fazla kullanıcıya hizmet verilir.
  • Fiber altyapılar aynı anda birden fazla veriyi taşır.
  • Sinyal kaybı oranı oldukça düşüktür.
​​