Paketsiz Mobil İnternet Kullanım Onayı

​​​​​​29 Mart tarihi itibarıyla Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurulu’nun ilgili kararına göre ücretli mobil internet paketi veya tarifesinde mobil internet faydası olmayan müşterilerimizden 1 defaya mahsus internet erişim onayı alınacaktır.

Paketsiz internet erişim onayınız yok ise belirtilen şekilde onayınızı ileterek, internet erişiminizi aktif duruma getirebilirsiniz:

GPRS erişiminiz aktif durumdaysa “INTERNET ONAY “ yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.

GPRS erişiminin aktif durumda değilse “ INTERNET ACIK” yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek GPRS erişiminizi aktif etmeniz gerekmektedir. Ardınan “ INTERNET ONAY” yazıp 5555’e ücretsiz ileterek internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

SMS Metni: Degerli musterimiz internet erisiminizi acmak icin "INTERNET ONAY" yazıp 5555'e ucretsiz gonderin.Erişiminiz acildiginda kullaniminiz tarifeniz uzerinden ucretlendirilecek,bu mesajı her fatura doneminizde internete girmek istediginizde 1 kere alacaksiniz.

GPRS ayarlarınız açık olduğu ve mobil hattınıza tanımlı ücretli bir internet faydası olmadığı durumlarda, internete bağlanabilmek için onay vermeniz gerekmektedir. Onay vermek için SMS’te belirtildiği gibi “INTERNET ONAY” yazıp 5555’e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz. Onay verdiğinizde internet bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.

29 Mart tarihi itibariyle müşterilerin hatlarında ücretli bir internet faydası yoksa yapılacak ilk internet kullanımında, internet erişimi içi müşterilerden SMS ile onay istenir. SMS’e onay veren müşterilerin internet erişimlerine izin verilir. Hattında ücretsiz/hediye internet tanımlı müşteriler de izinsiz sayılmaktadır. Bu müşterilerinden de yapacakları ilk paketsiz ücretli kullanımda internet erişimi için onay istenecektir

29 Mart itibariyle üzerinde tanımlı ücretli internet paketi ve tarifesinde internet faydası olan müşterilerden izin alınmayacaktır.

Paketsiz internet kullanım onayı verdiğinizde, mobil hattınıza tanımlı ücretsiz bir internet faydası var ise, kullanımlarınız hattınıza tanımlı bu fayda üzerinden düşecektir.

Mobil hattınıza tanımlı ücretsiz bir internet faydası yok ise, onay vermeniz durumunda kullanımlarınız tarifenizin standart fiyatı üzerinden ücretlendirilecektir.

SMS ile paketsiz internet kullanım onayı vermek için INTERNET ONAY yazıp 5555’e gönderebilirsiniz. Aynı zamanda Türk Telekom Mağazaları’ndan ve 444 1444 Çağrı Merkezi’nden onay verebilirsiniz.

Paketsiz internet kullanım onayını faturalı hatlar için 30 gün içerisinde 1 gün, faturasız hatlar için de her fatura döneminde 1 kere gönderilecektir. İlk SMS’e onay vermeminiz durumunda bir sonraki 30 gün/fatura dönemi içerisinde paketsiz internet kullanımı yapmaya çalıştığınız ilk anda tekrar onay istenen SMS tarafınıza gönderilecektir.

Paketsiz internet kullanım onayı iptal edilememektedir. İnternet erişiminizi tamamen kapatmak isterseniz “ INTERNET KAPALI” yazıp 5555’e ücretsiz gönderebilirsiniz.

Tarife değişikliği yaptığınızda paketsiz internet kullanım tercihi değişmeyecektir.

Paketsiz internet kullanım onayı olmadığı durumlarda, yurtdışında da paketsiz internet kullanımı yapılamamaktadır. Yurtdışına çıkan müşterilere ayrı bir onay SMS’i atılmamaktadır.

İnternet faydası içeren ücretli bir paket alındığında paketsiz internet kullanım onayı otomatik olarak açılacaktır.

Paketsiz internet kullanım onayı, sadece mobil hatta ücretli bir internet faydası bulunmadığında yapacağınız ilk internet kullanımı için istenmektedir. Onay vermeseniz bile, hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz ancak bu durumda internet erişiminiz durdurulacaktır.

İnternetinizi kapattığınızda paketsiz internet kullanım onayı iptal olacaktır. İnternet açıldıktan sonra hattınızda ücretli bir internet faydası yok ise, yapacağınız ilk internet kullanımında tekrar onayınız istenecektir.

İnternetinizi INTERNET ACIK yazıp 5555’e göndererek açabilir, INTERNET KAPALI yazıp 5555’e göndererek kapatabilirsiniz. İnternetinizi aynı zamanda online işlemler, bayiler ve müşteri hizmetleri aracılığıyla açıp/kapatabilirsiniz.