TTNET VOIP Ücret Düzenlemesi ve Güvenlik Şartları

​​​​

VOIP Tarifeleri Görüşme Ücret Düzenlemeleri

Değerli müşterimiz, 01 Eylül 2022 tarihinden itibaren ilgili servisinize tanımlı VOIP Hizmeti Görüşme Tarife ücreti Şehiriçi, Şehirlerarası, GSM, STH, Uluslararası 1. Kademe PSTN yönlerine vergiler dahil 10Krş/dk olarak güncellenecektir. Diğer yönlere yapacağınız görüşme ücretlerine ve tüm fiyat düzenlemelerine www.turktelekom.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

VOIP Hizmeti Güvenlik Bilgilendirmesi

“Gelişen teknolojilere paralel olarak özellikle ses trafiğine “Hizmet engelleme, Ortadaki adam, Çağrı yönlendirme, Tele kulak, Yanıltma, Tekrarlama” gibi çeşitli siber ataklar yapılabilmektedir. İnternet üzerinden haberleşmenin güvenli hale getirilmesi adına telefon görüşmelerini başlatmak, yönetmek ve sonlandırmak için kullanılan SIP trunklarda IPSec/TLS gibi güvenli teknolojiler ile iletişimin gizliliği ve veri bütünlüğünün sağlanması hedeflenmektedir.

Bu konuda TTNET A.Ş. olarak gerekli teknik hazırlıklar tamamlanmıştır. Söz konusu çalışmalara başlanabilmesi için tarafınızca yönetilen uç cihazlarınızın (TTNET A.Ş. ile IP/SIP bağlantı kurarken kullanılan Switch, Router, PBX, SBC vb. cihazlar), IPSEC ya da TLS desteği bulunması gerekmekte olup ttnetsesarabaglanti@turktelekom.com.tr email adresi üzerinden teknik ekipler ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aksi durumda oluşabilecek güvenlik zafiyetlerinden TTNET A.Ş. olarak herhangi bir sorumluluk kabul edilmeyecektir.​​​​​