SAHTE E-FATURA E-POSTALAR

​​​​​​Değerli Müşterimiz,

Son dönemlerde dolandırıcılık amaçlı, Türk Telekom adına içeriğinde zararlı bir yazılım bulunan, fatura bilgisi ve hesap özeti süsü verilmiş e-postalar gönderildiği tespit edilmiştir.

Türk Telekom tarafından Bireysel ve Kurumsal Müşterilerimize gönderilen e-postalar  efatura@turktelekom.com.tr (E-Fatura gönderimleri) ve iletisim@bilgilendirme.turktelekom.com.tr  (Kampanya bilgilendirmeleri, vs.) adreslerinden iletilmektedir. Bunun dışındaki e-posta adreslerinden tarafınıza iletilen mailleri lütfen dikkatealmayınız.

Güvenlik sorunları yaşamamanız adına aşağıdaki mail kriterlerinin tamamına lütfen dikkat ediniz.

  • Türk Telekom adına gönderilen fatura bilgilendirme e-postasının efatura@turktelekom.com.tr adresinden geldiğine emin olunuz. Bu adres dışında gelen Türk Telekom e-faturalarına lütfen itibar etmeyiniz.
  • Fatura bilgi sorgulama ve ödeme için Kurumsal (https://kurumsalohm.turktelekom.com.tr/) ve Bireysel (https://ett.turktelekom.com.tr) Online Hizmet Merkezi sayfalarına yönlendirilirsiniz. Bu sayfalar dışında başka bir adrese yönlendirilirseniz lütfen sayfayı kapatınız.
  • Dolandırıcılık amaçlı hazırlanan adresi ziyaret ettiyseniz ve ilgili “İndir” butonuna tıkladıysanız, bilgisayarınızı güncel bir anti-virüs yazılımı ile temizlemenizi öneririz.
  • Şüpheli durumlar için Çağrı Merkezi numaralarımız olan Bireysel- 444 1 444 ve Kurumsal-444 4 564 numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Telekom - GSM ve Bankaları hedef alan bu e-postalar ile ilgili TÜBİTAK-BİLGEM tarafından hazırlanmış detaylı teknik raporu https://www.bilgiguvenligi.gov.tr/siniflandirilmamis/hesperbot-defref-saldirilari-geliserek-devam-ediyor.html” adresinden detayı inceleyebilirsiniz. 
Saygılarımızla.