Kullanım Miktarı Sınırlı Hizmetler ile Fatura Üst Sınırı Uygulamasına İlişkin Bilgilendirme

​​​​​Değerli Müşterilerimiz, BTK’nin 10.08.2016 tarih ve 2016/DK-THD/363 nolu kararı gereğince 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren Kullanım Miktarı Sınırlı Hizmetler ile Fatura Üst Sınırı Uygulamasına ilişkin güncellemeler yapılacaktır.

Fatura Üst Sınırı Uygulaması güncellemelerine ilişkin mobil , evde internet ve ev telefonu bireysel faturalı müşterilerimize ait detayları ilgili alanlardan inceleyebilirsiniz.

Fatura Üst Sınırı Uygulaması güncellemelerine ilişkin mobil, kurumsal internet ve iş telefonu kurumsal faturalı müşterilerimize ait detayları ilgili alanlardan inceleyebilirsiniz.

Yurt Dışı Veri Hizmeti Durdurma Servisi güncellemelerine ilişkin bireysel faturalı müşterilerimize ait detayları incelemek için tıklayınız

Yurt Dışı Veri Hizmeti Durdurma Servisi güncellemelerine ilişkin kurumsal faturalı müşterilerimize ait detayları incelemek için tıklayınız

Kullanım Miktarı Sınırlı Olan Hizmetlere Tabi Ürünlere İlişkin Güncellemeler

Ses, SMS, internet (veri) ve benzeri hizmetlerin sunulduğu kullanım miktarı sınırlı (100 dk, 500 SMS veya 4GB vb.) hizmet kullanan müşteriler, kullanım miktarının %80 ve %100 sınırına ulaşılması durumunda asgari olarak kısa mesaj ile bilgilendirilmektedirler. Bu bilgilendirmeler son 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir. 1 Aralık 2017 tarihi itibarıyla, kullanım miktarının %80 ve %100 sınırına ulaşılması durumunda yapılacak bilgilendirmeleri almak istemeyen bireysel müşterilerimiz IPTAL KMSH yazıp 5555’e gönderebilir veya Müşteri Hizmetlerinden, Türk Telekom Uygulaması'ndan işleminizi gerçekleştirebilir. Kurumsal müşterilerimizin ise yetkilileri iptal işlemini Müşteri Hizmetlerinden ve Türk Telekom Uygulaması'ndan gerçekleştirebilir.

Kapatılan bilgilendirmelerini daha sonra açmak isteyen bireysel müşterilerimiz KMSH yazıp 5555’e gönderebilir veya Müşteri Hizmetlerinden, Türk Telekom Uygulaması'ndan​ işleminizi gerçekleştirebilir. Kurumsal müşterilerimizin ise yetkilileri bu işlemi Müşteri Hizmetlerinden ve Mobil Online İşlem Merkezinden gerçekleştirebilir.

Müşterilerimiz tarafından kullanım miktarı sınırlı paketlerin ne kadarlık kısmının kullanıldığı bilgisi işletmecilerin internet sitelerinin online işlemler menüsünden veya SMS göndermek suretiyle ücretsiz olarak sorgulanabilmektedir. Söz konusu bilgilere işletmecinin müşteri hizmetlerinden de ulaşılabilmektedir. Kalan kullanım bilgisi son 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.​